Strony

czwartek, 18 maja 2017

Zaczarowana codzienność- Agnieszka Korzeniewska

„Zaczarowana codzienność, czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu" to drugi z cyklu zeszytów autorstwa Agnieszki Korzeniewskiej, pisarki i blogerki, Podlasianki mieszkającej na stałe w Brukseli. Autorka posiada bardzo cenną i rzadką w dzisiejszych czasach umiejętność: żyje tu i teraz, nie patrzy w przyszłość, nie rozgrzebuje przeszłości. I co najważniejsze – potrafi wręcz zarażać swoim optymizmem. „Zaczarowana codzienność" to publikacja o kobiecych sprawach: problemach, radościach i smutkach. Po prostu... o życiu. Jest to jednak lektura nie tylko dla kobiet.

Okładka: miękka
Ilość stron: 68
Wydawnictwo: Od Deki Do Deski

Po książki wydane przez Wydawnictwo Tomasza Sekielskiego Od Deski Do Deski - dla mnie to gwarancja doskonałej, oryginalnej i niebanalnej książki.
Z przyjemnością sięgnęłam po książeczki stanowiące cykl "Zaczarowana codzienność", które są książkowym zapisem notatek z bloga Agnieszki Korzeniewskiej.


Autorka prowadzi bloga Zaczarowana codzienność, ciepłego, bardzo optymistycznego, który dodaje sił do działania i pokazuje jak cieszyć się z drobiazgów, które spotykają nas każdego dnia.
Agnieszka Korzeniewska jest pisarką i blogerką, rodowitą Podlasianką, która mieszka w Brukseli.

Agnieszka jest bardzo specyficzną osobą, żyje dniem, cieszy się z drobiazgów i stara nie rozkładać kłopotów na części pierwsze i dobijać siebie. Pokazuje nam na swoim blogu i w książkach z cyklu Zaczarowana codzienność, jak znaleźć pozytywy w codziennych sytuacjach, jak się nimi cieszyć i jak "chwytać" dzień. Bardzo podoba mi się forma książek - są nasze wspólne, Autorki i nasze, czytelników. Agnieszka Korzeniewska dzieli się z nami swoimi myślami, opiniami, rozważaniami, słowem zdarzeniami ze swojej codzienności i pozostawia nam miejsce na własne notatki, rysunki, podsumowania. Książeczki stają się naszymi pamiętnikami codzienności - bardzo podoba mi się to rozwiązanie.

Agnieszka Korzeniewska pisze bardzo lekko, barwnym językiem i trafia bezpośrednio w nasze dusze i umysły. To jak dialog z przyjaciółką, który niesie pogodę sucha, wspiera i chwilami bawi. Dla mnie te książeczki stały się ważne, podczytuję je wieczorami, wracam do niektórych wpisów - dla mnie to kop pozytywnej energii każdego dnia, tak bardzo potrzebny w natłoku codziennych zdarzeń.
Polecam serdecznie Zaczarowaną codzienność - ja pędzę w piątek na Targi Książki do Warszawy, aby przywieźć kolejne tomy - tym razem zielone :) Wam też polecam odwiedziny na stoisku Wydawnictwa Od Deski do Deski - czeka tam na nas sporo niespodzianek :) :) :)1 komentarz:

  1. Na targach niestety nie będę, ale książkę pewnie przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń