środa, 2 kwietnia 2014

Emily i Einstein - Linda Francis Lee

Wystarczył jeden wieczór, by życie Emily Barlow, odnoszącej sukcesy redaktorki w wydawnictwie Caldecote Press, legło w gruzach. W śnieżną, lutową noc Emily dowiaduje się, że jej mąż, Alexander 'Sandy' Portman, zginął w wypadku. Wkrótce potem kobieta odkrywa bolesną prawdę o licznych romansach Sandy'ego. Jakby tego było mało, w Caldecote Press na stanowisku kierownika pojawia się chłodna, apodyktyczna Tatiana Harriman, która na każdym kroku uprzykrza jej życie, a Althea Portman, teściowa Emily i słynna nowojorska mecenas sztuki, chce wyeksmitować synową z luksusowego mieszkania w zabytkowej kamienicy. Tymczasem Sandy wraca do życia Emily jako Einstein - mały, biały pies, który przystaje na propozycję tajemniczego starca i godzi się pomóc żonie, w zamian za spełnienie największego ze swych marzeń . 

Okładka: miękka 
Ilość stron: 400 
Wydawnictwo: Albatros A.Kuryłowicz
Premiera: 20 marca 2014 

Emily Barlow i Sandy Portman stanowili parę doskonałą, tak przynajmniej wydawało się jej. Sandy Portman był bogatym i prominentnym człowiekiem, który zdobywał zwykle to, co chce. Emily stanowiła dla niego wyzwanie, starał się o nią aż zgodziła się zostać jego żoną. Na początku było cudownie, a potem zaczęło mu się nudzić… i zaczął rozglądać się wokół, w poszukiwaniu nowych obiektów pożądania. Kiedy był zdecydowany zakończyć swój związek z Emily, wydarzył się wypadek, w którym zginął. Jednak nie odszedł zupełnie, otrzymał drugą szansę. Pozostał na ziemi w postaci kudłatego, bezdomnego psa, którego Emily adoptowała i nazwała Einstein. Mógł nadal z nią przebywać i próbować naprawić swoje błędy. Jednak to nie było łatwe, Sandy nie mógł zaakceptować tego, że jest PSEM!

Emily też nie było łatwo, została sama, a dodatkowo rodzina męża postanowiła odebrać jej ich wspólne mieszkanie w pięknej, starej kamienicy. To nie koniec jej problemów, podczas przeszukiwania dokumentów męża znalazła jego pamiętniki, gdzie drobiazgowo opisywał swoje podboje miłosne. Emily nie mogła uwierzyć, że ich związek okazał się fikcją…..
Jak ułoży się dalsze życie Emily? Jaki wpływ na bieg wydarzeń będzie miał Sandy w postaci Einsteina?

„Emily i Einstein” to wzruszająca powieść obyczajowa, która skojarzyła mi się z filmem „Uwierz w ducha”. Ciepła i wrażliwa kobieta wojująca z własnym smutkiem i z wiatrakami w postaci rodziny zmarłego męża. Ale jak to bywa w życiu i książkach, znajdzie pomocną dłoń i wsparcie – na męskim ramieniu. W życiu zawsze coś dzieje się z jakiejś przyczyny, jesteśmy nagradzani bądź karani. Czasem nie wiadomo, dlaczego spotykają nas złe rzeczy, ale zawsze po jakimś czasie wychodzi słońce i los znowu się uśmiecha. Tak samo było i z Emily, jej życie zmieniło się, ale czy na gorsze? Przeczytajcie i oceńcie sami.

Mnie książka bardzo przypadła do gustu – ciepła, wzruszająca, pełna emocji. Napisana lekkim i przyjemnym językiem, sprawiła, że przeczytałam ją w dwa wieczory z wielką przyjemnością. Polecam serdecznie! Książkę Emily i Einstein możecie nabyć w księgarni Fabryka1 komentarz:

  1. Fajny pomysł, powrót pod postacią psa. Z chęcią bliżej poznam ta lekturę :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...