sobota, 26 kwietnia 2014

Krwawy szlak. Kroniki czerwonej pustyni - Moira Young

Życie Saby zmienia się nieodwracalnie, gdy czterej tajemniczy jeźdźcy porywają jej brata bliźniaka, Lugh. Zdecydowana zrobić wszystko, by go odnaleźć, Saba wkracza w świat, o którym wcześniej tylko słyszała – pełen wrogów, ale i sprzymierzeńców, dziwacznych kreatur i niezwykłych talizmanów. W nowym, złowrogim otoczeniu odkryje, że potrafi być groźną wojowniczką, przebiegłą przeciwniczką, a przede wszystkim – że nic nie może zniszczyć jej woli przetrwania. W towarzystwie przystojnego śmiałka o imieniu Jack i bandy wojowniczek zwanych Wolnymi Jastrzębiami Saba wyruszy, by ocalić brata, a może nawet cały świat. Prawa do ekranizacji książki nabył Ridley Scott!


Okładka: miękka
Ilość stron: 496
Wydawnictwo: Egmont

„Krwawy szlak” otwiera „Kroniki czerwonej pustyni”. Książka przyciągnęła mnie swoją niesamowitą okładką, tajemniczą, w fantastycznych kolorach. Zaczęłam czytać, na początku szło mi jakoś opornie, ale potem książka się rozkręciła i pochłonęłam ją, nawet nie wiem kiedy.

Moira Young przedstawiła nam kolejną katastroficzną wizję świata, wyniszczonego i wyjałowionego przez żywioły. Na odludziu, na kawałku suchej i jałowej ziemi żyje rodzeństwo z ojcem. Ludzi widują niezwykle rzadko, są skazani na siebie. Saba i Lugh są bliźniętami urodzonymi podczas Zimowego Przesilenia, które noszą charakterystyczny tatuaż na twarzy. Są jak dzień i noc, zupełnie do siebie niepodobni, ale bardzo mocno związani. Lugh jest błękitnookim blondynem, a Saba ma ciemne oczy i czarne włosy, jak ojciec. Towarzyszy im młodsza siostra, Emmi. 

Pewnego dnia, na ich ziemi pojawia się czterech, tajemniczych jeźdźców odzianych w czarne peleryny, którzy zabijają ojca i porywają Lugh. Saba nie może się z tym pogodzić. Zabiera Emmi i wyrusza śladami Lugh, nie pozostawi go na pastwę losu. Pozostawia Emmi u znajomej, Mercy, a sama wyrusza oswobodzić brata. Mała jednak jest sprytna, ucieka opiekunce i dołącza do siostry. Razem wyruszają do nieznanego Miasta w poszukiwaniu brata. Ich droga jest wyboista, pełna niebezpieczeństw i bólu.
Czy uda im się odnaleźć Lugh i go uwolnić? Co spotka je w nieznanym Mieście?

„Krwawy Szlak” to barwna i niezwykle obrazowa opowieść, przemawiająca do wyobraźni i do serc czytelników. Powieść jest ciekawa, bardzo zróżnicowana, a akcja mknie wartko do przodu i porywa czytelnika. Sceny zmieniają się jak w kalejdoskopie, a bohaterów czekają nie lada perypetie. Podobała mi się kreacja bohaterów, którzy na naszych oczach dorastają i mężnieją. Najlepszym przykładem jest Emmi, która z dziecka musi szybko dorosnąć i nauczyć się zadbać o siebie, bo inaczej grozi jej śmierć. Nagle malutka siostrzyczka robi się sprytną dziewczyną i zaskakuje siostrę swoją zaradnością. Całość tej pasjonującej przygody ubarwia wątek miłosny, którego nie mogło zabraknąć. 
„Krwawy szlak” to świetnie napisana powieść młodzieżowa, klimatyczna i intrygująca.

Książkę "Krwawy szlak" można kupić w księgarni Fabryka.pl4 komentarze:

  1. Okładka rzeczywiście zwraca uwagę:) A sama fabuła musi być naprawdę porywająca, skoro wykupiono już prawa do ekranizacji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka jeszcze przede mną, ale myślę, że przypadnie mi do gustu ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawe kiedy 2 część? Pierwszą już przeczytałam :D

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...