niedziela, 13 kwietnia 2014

Lalka - Taylor Stevens

Dręczona wspomnieniami Munroe - kameleon i łowca - zapracowała sobie na opinię osoby, dla której nie ma rzeczy niemożliwych... Urodziła się w ogarniętej anarchią Afryce i jako nastolatka trafiła pod kuratelę handlarzy bronią. Torturowana przez najokrutniejszego z nich, robiła wszystko, żeby przeżyć. Z czasem zaczęła przemierzać świat, pracując dla korporacji, głów państw oraz garstki prywatnych klientów, których stać na jej wyjątkowe usługi, i przy okazji narobiła sobie wielu wrogów. Tym razem trafia do podziemnego świata, w którym kobiety i dziewczynki traktowane są jak towar, a zagadkowy Lalkarz kontroluje każdy jej ruch. Czy Munroe wykorzysta swoje niezwykłe zdolności, aby wyciągnąć ofiary z piekła? Munroe musi działać szybko i walczyć zaciekle, żeby w swoim stylu wymierzyć sprawiedliwość.

Okładka: miękka
Ilość stron: 416
Wydawnictwo; Dom Wydawniczy Rebis

Taylor Stevens zachwyciła mnie już poprzednimi tomami opowieści o Vanessie Michael Monroe. Doskonały pomysł na fabułę, idealnie rozłożone napięcie i niesamowity finał - to "Lalka". Rewelacyjnie napisany thriller, który sprawia, że zaciska się kciuki podczas czytania, a "gęsia skórka" wychodzi na rękach - przerażający i niesamowicie realny, przemawia do wyobraźni.

Vanessa Michael Monroe to kobieta-drapieżnik, nieobliczalna, niesamowicie lojalna, a przy tym groźna. Stanowi narzędzie do zabijania sama w sobie. W półświatku krążą o niej legendy, a ona współpracuje z grupą Bradforda i podejmuje się zadań, którym inni, by nie podołali.
Pewnego dnia stojąc w oknie biura, Bradford widzi wjeżdżającą pod budynek na motocyklu Monroe. Nagle motocykl przewraca się, dziewczyna spada i nie podnosi się. Mężczyzna pędzi na dół po schodach na złamanie karku, aby jej pomóc. Okazuje się, że już zabiera ją karetka. Tak szybko???? Jak to możliwe....?
Mężczyzna ma złe przeczucia. Okazuje się, ze Monroe została porwana, ale nie tylko ona.... W domu Logana, jej przyjaciela, znajdują ślady walki i krwi, jego również nie ma. O co chodzi?
Okazuje się, że oboje wpadli w łapy Lalkarza, który chce wykorzystać Michael do swoich celów, a Logan ma stanowić zabezpieczenie. Przeszłość powraca.....
Dziewczyna ma za zadanie przetransowrtować do tajemniczego klienta Lalkarza uprowadzoną dziewczynę, gwiazdę telewizyjną, którą szuka pół świata. Zadanie nie jest proste, ale konsekwencje jego niewykonania mogą się okazać tragiczne dla Logana. Monroe podejmuje wyzwanie, ale w głowie już kiełkuje jej szaleńczy plan. Czy uda jej się uratować Logana i wyrwać Neevę z rąk bandytów?

"Lalka" to thriller, który trzyma w napięciu od pierwszej strony aż do ostatniej. Niesamowicie pomyślany, doskonale napisany, z kunsztem i pasją. Michael Monroe stanowi jakby kolejne diabelskie wcielenie Lisbeth Salander z powieści Stiega Larssona. Niesamowita osobowość, w której słabości walczą z pasją i morderczymi instynktami. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie - niby silna, zimna maszyna do zabijania, ale również miękka, jeśli chodzi o najbliższych, oddałaby za nich życie.
Uwielbiam powieści Taylor Stevens - dla mnie to thrillery z najwyższej półki, głęboko ukazujące psychologiczną głębię bohaterów, a przy tym oryginalne i ekscytujące. Dla mnie - rewelacja!


Książkę "Lalka" możecie nabyć w księgarni Fabryka


2 komentarze:

  1. Z chęcią bliżej zapoznam się z tą książka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Abstrahując mod fabuły. Okładka do złudzenia podobna do :książki PRESJA.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...