niedziela, 20 kwietnia 2014

Romans z Turcją - Joy Stocke, Angie Brenner

Kiedy Joy i Angie spotykają się na balkonie niewielkiego pensjonatu, gdzieś na śródziemnomorskim wybrzeżu Turcji nie przypuszczają, że będzie to początek głębokiej kobiecej przyjaźni i wielkiej miłości do tego kraju. Wyjątkowa książka pełna tureckich pejzaży, smaków i zapachów. Autentyczna historia dwóch kobiet, które odkrywają tajemnice dawnej Anatolii i urok współczesnej Turcji

Okładka: miękka
Ilość stron: 288
Wydawnictwo : Lambook

Turcja – kraj często odwiedzany przez naszych rodaków podczas urlopów. Cechuje go ciepły i wilgotny klimat oraz piękne plenery, a przy tym przystępne ceny. Byłam, widziałam i przekonałam się sama – podobało mi się. Ciekawa byłam, jak odebrały Turcję, autorki książki „Romans z Turcją”.


Turcja jest bardzo specyficzny krajem, ciągle mam wrażenie, że mało znanym i ocenianym po pozorach. Często, Turków uważa się za zacofanych, biednych brudasów – a wystarczy tam pojechać, żeby szybko zmienić zdanie - dlatego tak wielu turystów odwiedza ten tajemniczy kraj.


Joy Stocke i Angie Brenner, autorki książki, poznały się przez wspólną znajomą. Wendy jest zafascynowana Turcją. Zainwestowała swoje uczucia i pieniądze w tym kraju. Jej „Słoneczny pensjonat” jednak podupadał, tylko widoki pozostały niezmiennie piękne. Poprosiła o pomoc w jego prowadzeniu Angie, która chętnie na to przystała i potraktowała to jako przygodę w swoim życiu i odskocznię od rzeczywistości. Uwielbia podróże, a dzięki temu może zobaczyć kolejne ciekawe miejsca. Joy, z kolei miała poukładane życie rodzinne, a praca w agencji turystycznej zapewniała jej dodatkowe atrakcje, podróże nie były jej obce.

Kobiety szybko zorientowały się jak wiele je łączy i zostały przyjaciółkami. Porzuciły pensjonat Wendy i razem udały się w podróż po fascynującym kraju, jakim jest Turcja. To specyficzne państwo ma swoją religię opartą na tradycji, własne wierzenia i obyczaje, które należy uszanować, tak jak Turcy szanują odwiedzających ich turystów. To dla nich otwarte są drzwi kawiarenek i restauracji, gdzie można spocząć, a nawet legnąć, napić się herbaty, czy zapalić sziszę oraz zakosztować tureckich specjałów. Wokół otacza nas feeria barw i głosy okolicznych sprzedawców. Czasami odwiedzający ma wrażenie jakby znalazł się w bajce. Oglądamy Turcję oczami autorek książki, podążamy wraz z nimi po niezwykłych miejscach i spotykamy fascynujących ludzi. Ich relacje nie są przewodnikiem, to fascynująca opowieść o niezwykłym i tajemniczym kraju, jakiego nie znamy. Turcja ma wiele obliczy, my poznajemy to, które chciała pokazać Angie i Joy podczas ich wyprawy. 
Kobiety chłoną ten kraj całą sobą, obserwują zwyczajne życie, uczestniczą w wydarzeniach, stykają się z religią, widzą niesamowite połączenie tradycji i nowoczesności. 

Idąc śladami autorek książki poznacie kraj zupełnie inny niż ukazują go stereotypy i przewodniki. Zobaczycie fascynujące miejsca i niezwykłych ludzi – oczarowała mnie zupełnie inna strona tego kraju. Polecam! Osobiście, chętnie odwiedziłabym go ponownie i spojrzała nań innymi oczami – mam nadzieje, że uda mi się to zrealizować w przyszłości.


Wydawnictwo Lambook

3 komentarze:

  1. Moje klimaty :) Już od dawna marzę by przeczytać książkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba widziałam te książkę na targach książki w Łodzi - okładka sama w sobie przyciąga spojrzenie. Może kiedyś się skuszę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak było oczarowanie to warto sięgnąć :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...