Strony

środa, 1 kwietnia 2020

42. Łowca - Agnieszka Pruska

Na jednym z gdańskich osiedli ginie brutalnie zamordowana kobieta, a okoliczności tej zbrodni są szokujące nawet dla tak doświadczonego policjanta, jak Barnaba Uszkier, który szybko orientuje się, że ma do czynienia z seryjnym zabójcą. Zaczyna się wyścig z czasem. A morderca uderza z coraz większą siłą. „Łowca” to najmroczniejsza powieść Agnieszki Pruskiej, stanowiąca jednocześnie ostatni tom cyklu z komisarzem Barnabą Uszkierem. Po nim już nic nie będzie takie samo... 
 
Format: ebook
Ilość stron: 496
Wydawnictwo: Oficynka
Cykl: Barnaba Uszkier tom 5 
 
Myślę, że każdy wielbiciel kryminałów trafił już na książkę Agnieszki Pruskiej z perypetiami komisarza Barnaby Uszkiera. Aktualnie ma swoją internetową premierę piąty już tom "Łowca" , któremu towarzyszy akcja promocyjna opisana poniżej pod recenzją.  
 
Akcja powieści jak zwykle toczy się na ulicach Gdańska i w jego okolicach, a wiodącym bohaterem jest oczywiście komisarz Barnaba Uszkier, który oprócz pracy, kocha swoją rodzinę i psa, co stanowi element normalności i stabilności w jego życiu. Aktualnie zostaje zaangażowany w nową sprawę, morderstwo kobiety, które zgłasza sąsiad wyprowadzający wraz z nią psy. Jak się okazuje denatka przez kilka dni była zamknięta w swoim domu z dwoma psami, które rozniosły krew po całym domu. Widok, który zastali śledczy był szokujący, a charakterystyczna cecha, która rzuca się w oczy to powieki ofiary przyklejone taśmą. Uszkier zbiera materiały, przesłuchuje sąsiadów, a wspiera go ekipa ludzi, którym może ufać. Sprawa nie jest łatwa, bo sprawca nie zostawił po sobie śladów, a psy dokonały spustoszenia. Kiedy dochodzi do kolejnych zbrodni, gdzie cechy wskazują na seryjnego mordercę, rozpoczyna się wyścig z czasem. Pościgu za Łowcą nie ułatwia fakt, że jedną z ofiar jest żona byłego gliniarza, który nie ułatwia pracy śledczym i uchwycenia go.. Łowca mówi: go.
Uszkier nie poddaje się i metodycznie podąża śladami, które doprowadzają go do finału sprawy, który okazuje się zaskakujący.

Agnieszka Pruska w swoim cyklu w genialny i bardzo realny sposób przedstawia kulisy pracy śledczych, ich dbałość o szczegóły, łączenie faktów, ale również pokazuje czarne owce, które utrudniają życie technikom śledczym. Autorka pokazuje pracę komisarzy, prokuratorów, ale również nakreśla ważną rolę właśnie techników śledczych i patologa, dzięki którym nic nie umknie uwagi,a  nawet to niewidoczne staje się kluczowe. Zobaczycie tutaj zaufanie, wsparcie, porozumiewanie się bez słów, jakie łączy śledczego i patologa - wbrew pozorom obu zależy na ujęciu sprawcy morderstw.

Łowca przykuwa uwagę czytelnika i trzyma go w napięciu do ostatnich stron. Przeczytałam przedpremierowy egzemplarz dzięki uprzejmości Autorki - a wy niestety musicie poczekać na premierę, która została przesunięta w czasie ze względu na aktualne wydarzenia. Jedno mogę powiedzieć - musicie koniecznie sięgnąć po Łowcę, bo lektura tej książki na długo zostanie w waszej pamięci. Może nie znajdziecie tutaj dramatycznych i ociekających krwią akcji i pościgów, jednak praca śledczych została opisana genialnie i mogłaby stanowić scenariusz do popularnych seriali skupiających się na tym aspekcie i odkrywające kulisy niezwykle trudnej i wielokrotnie żmudnej pracy policji. 

Łowca zamyka cykl opowieści o komisarzu Barnabie Uszkierze. Trochę mi szkoda, bo polubiłam tego specyficznego śledczego, a z drugiej strony jestem bardzo ciekawa, co zaserwuje nam Agnieszka Pruska w swoich kolejnych powieściach. Wypatrujcie Łowcy - warto!!!

 
Ta recenzja bierze udział w akcji "Polowanie na Łowcę". W kilkudniowych odstępach na stronach dziesięciu blogerów ukażą się opinie o książce "Łowca" Agnieszki Pruskiej. W każdym tekście jest ukryte jedno słowo, które po zebraniu i ułożeniu stworzą hasło konkursowe. Należy je wysłać w wiadomości prywatnej na stronę Autorki. Słowo klucz pomaga znaleźć taka wskazówka: Łowca mówi .....>i tutaj słowo do zebrana

Do wygrania do wyboru dowolna książka Agnieszki Pruskiej, w tym "Łowca" (ale z opóźnionym terminem wysyłki). Konkurs trwa do 30.04.2020 do godz.23.59
 
Tutaj znajdziesz recenzje:
 

1 komentarz:

  1. Nie znamy tego cyklu, więc szybko muszę nadrobić zaległości. 😊

    OdpowiedzUsuń