piątek, 5 sierpnia 2011

Gra - Katherine Neville

Rok 2003, Kolorado: Alexandra Solarin jedzie do domu swojej matki. Jej rodzice byli przekonani, że przed trzydziestu laty udało się im rozproszyć po całym świecie figury z kompletu szachowego z Montglane i zakopać wraz z nimi sekret ich potęgi. Przybywszy na miejsce, Alexandra stwierdza, że matka zniknęła. Wszystko wskazuje na to, że Gra znów się rozpoczęła.
Rok 1822, Albania: Ali Pasza, najpotężniejszy władca Imperium Osmańskiego, znalazł się w niebezpieczeństwie. Zleca więc niebezpieczną misję jedynej osobie, którą darzy zaufaniem – swojej córce Haidée. Ma ona przemycić z Albanii pewien cenny przedmiot i oddać go w ręce jedynego człowieka, który jest w stanie go ocalić...

Gra się rozpoczęła! ...a właściwie zakończyła, bo już ją przeczytałam :) Świetna książka - dobrze napisana, ma ciekawe dialogi i dwa przeplatające się wątki (czasy współczesne i rok 1822). 
Gra opowiada o cudownym komplecie szachów stworzonym z cennych metali i kamieni w 1822 oraz jego mocy. Pionki są ukryte na świecie - moc otrzyma ten, który je skompletuje. Mamy 2 drużyny Białych i Czarnych, które z sobą rywalizują i reprezentują konkretne pionki. Na wstępie poznajemy Alexandrę Solarin, dziecięcą mistrzynię w szachach, w chwili kiedy ginie jej ojciec. Potem zaczyna się Gra i Alexandra jest jednym z pionków. Nie powiem, co się dzieje ani jakie intrygi ją oplatają, bo zepsuję radość czytania chętnym do poznania tej historii :)

Gra jest bardzo ciekawa, trzyma w napięciu, wątki przeplatają się - bardzo dobrze się ją czyta. Na pewno znajdzie zwolenników wśród czytelników lubiących sensacje, zagadki, ciekawostki historyczne. Książka zawiera też wątki fantastyczne i magiczne :) Gra jest kontynuacją "Ósemki" - jednak można ją przeczytać jako zupełnie odrębną książkę.
Bardzo mi się podobała - POLECAM!

2 komentarze:

 1. Znowu mnie zainteresowałaś. Będę się za nią rozglądać:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się ta książka. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z podobnym pomysłem, więc przy najbliższej okazji postaram się za nią rozejrzeć.


  Pozdrawiam,
  Darcy.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...