czwartek, 11 sierpnia 2011

VI Księga Trylogii Krwawych Kamieni - Niewidzialny Pierścień - Anne Bishop

Kiedy Jaenelle Angelline szukała sposobu, jak ochronić Krwawych z Królestwa Kaeleer przed uderzeniem własnej Hebanowej mocy, Daemon Sadi opowiedział jej historię Szarej Pani, której kilka wieków wcześniej udało się tego dokonać. Nie wspomniał jednak o roli, jaką sam pełnił w tej historii. Niewidzialny Pierścień jest relacją z tamtych wydarzeń. Gdy Jared, młody wojownik z Shaladoru noszący Czerwony Kamień, trafia do niewoli, na dziewięć długich lat zostaje skazany na świadczenie usług seksualnych. Wreszcie, nie mogąc dłużej znieść wykorzystywania i upokorzeń, zabija swą właścicielkę i trafia na targ niewolników. Tam kupuje go Szara Pani − Królowa z Dena Nehele, osławiona opinią, że nabywani przez nią niewolnicy znikają bez śladu. Szara Pani wraz z grupą kupionych niewolników wyrusza w drogę powrotną na swoje terytorium, uciekając przed ludźmi Dorothei SaDiablo, Najwyższej Kapłanki władającej większością Królestwa Terreille. Jared jest gotów na śmierć, ale bardzo szybko przekonuje się, że ani jego nowa właścicielka, ani towarzysze niedoli nie są osobami, za które się podają. Każdy skrywa mroczną tajemnicę, a co najgorsze − jest wśród nich zdrajca pracujący dla Dorothei. Wkrótce młody wojownik staje przed trudnym wyborem: odzyskać wolność czy zachować honor. Od jego decyzji zależy nie tylko jego życie, ale i przyszłość wszystkich Krwawych...

"Niewidzialny pierścień" to VI tom opowieści o Krwawych - uwielbiam tą serię ! Każdy tom jest inny, świetnie napisany, nie pozwala się oderwać i odłożyć książkę. Ja biorąc kolejny tom do rąk z góry wiem, że będę tak długo siedzieć, póki nie skończę :) Przykuwa jak magnes !
Tom VI był świetny, ale stanowił jakby odrębną opowieść i mnie bardzo brakowało Jeanelle, Saetana... - których tutaj nie było. Gdybym nie przeczytała na okładce, że ta część jest opowieścią Deamona - tobym do tego nie doszła... Bardzo podobała mi się historia Jareda, Szarej pani i Lia - piękna i wzruszająca opowieść - przypominała historię Jeanelle. Warto przeczytać ! Na mojej półce stoi kolejny tom i już uśmiecha się do mnie - z wzajemnością :)


5 komentarzy:

 1. Nie czytałam poprzednich części i w sumie nie wiem czy będę miała taką możliwość. Ale recenzja bardzo interesująca:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki :)Tez lubię czytać twoje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Recenzja krótka, zwięzła i na temat, wszystko ok a co do książki to mam straszną ochotę na część pierwszą, ale przerażają mnie ceny następnych tomów i ich ilość... bo jak kupię pierwszy będę chciała następne ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj będziesz chciała! Ja pożyczyłam od koleżanki - ale i tak chciałabym mieć tą serię. Jest bardzo ładnie wydana i aż się chce czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie czytałam pozostałych tomów, niemniej muszę się kiedyś za to zabrać.

  Pozdrawiam,
  Darcy.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...