piątek, 30 grudnia 2011

Ślady. Winny Niewinny cz.1 - Malcolm Rose

Luke Harding właśnie zdał końcowy egzamin z kryminalistyki jako najmłodszy uczeń w historii szkoły i zdobył pełne uprawnienia detektywa. Jeszcze tego samego dnia Malk - jego mobilny asystent legalno-kryminalistyczny wezwał go do prowadzenia śledztwa w sprawie morderstwa. Student z uczelni Luke`a został zastrzelony z łuku. Wszystkie dowody wskazują na to, że zabójcą jest sam Luke

Okładka:   miękka
Ilość stron:   234
Wydawnictwo:   WILGA
Cykl:  Ślady

W pierwszej chwili wzrok przyciąga okładka z hologramami, połyskliwa i wyróżniająca się na półce. Wewnątrz znajdujemy ciekawe ozdobniki stron (łańcuchy DNA) i początki rozdziałów jakby pisane na maszynie. Bardzo ładne wydanie, oryginalne.

"Ślady" to kryminalna seria science fiction dla młodzieży, a "Winny Niewinny" stanowi jej pierwszą część.
Kiedy zagłębiamy się w samą treść zostajemy przeniesieni w czasie w przyszłość i poznajemy Luke'a Hardinga, szesnastoletniego mistrza łucznictwa, który zdaje swój ostatni egzamin z kryminalistyki i zostaje detektywem. Przyszłość jest bliżej nieokreślona czasowo, jednak o związkach między ludźmi nie decydują oni sami, tylko są kojarzeni w pary powiązane zainteresowaniami - na miłość nie ma tutaj miejsca. A jednak ona się zdarza, tak jak Luke'owi i Jade. Ona jest muzykiem, a on detektywem - nie mają najmniejszych szans być skojarzeni w parę. Czy uda im się przezwyciężyć stereotypy i być razem?
Harding już pierwszego dnia po egzaminie dostaje zlecenie - zostaje zastrzelony z łuku chłopak na terenie szkoły. Luke ma znaleźć jego zabójcę, jednak wszystkie ślady prowadzą do niego. Nawet jego bezpośredni, osobisty komputerowy asystent MALK ( taki latający komputer :) wskazuje Luke'a jako głównego podejrzanego. Chłopak prowadzi przesłuchania świadków, a zabójstwa zaczynają się mnożyć. Odnalezienie Demonicznego Łucznika, jak Luke nazywa zabójcę - nie jest proste ! Czy mu się to uda? Jakie perypetie go spotkają ?

Malcolm Rose stworzył niezwykły świat, niby normalny i realny, a wzbogacony o latające komputery, kodowane komputerowo drzwi, kojarzone pary i dzieci od najmłodszych lat odbierane rodzicom i szkolone. Na pewno nie jest to świat moich marzeń - niby otwiera się szerokie możliwości na rozwijanie pasji i zainteresowań, jednak co to za świat, gdzie nie ma miejsca na miłość, uczucia?! 
Opowieść jest napisana lekko i z polotem, czyta się ją z przyjemnością i na pewno trafi ona w gusta nie tylko młodzieży, do której jest skierowana. To naprawdę niezły kryminał wzbogacony o elementy science fiction - mnie zaciekawił i chwilami rozbawił, a rozwiązanie wcale nie okazało się oczywiste.
Z przyjemnością sięgnę po kolejny tom z serii "Ślady" !2 komentarze:

  1. Kiedyś sama bardzo interesowałam się kryminalistyką i chciałam nawet iść w tym kierunku swego czasu, jednak moje losy potoczyły się inaczej... Chyba przeczytam z sentymentu. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czuję się autentycznie zachęcona. Nie wiedziałam, że Wilga oferuje tak ciekawą pozycję :)

    Szczęścia w nowym roku:*

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...