czwartek, 26 stycznia 2012

Duchy przeszłości - Wendy Webb

Hallie dowiaduje się z tajemniczego listu, że jej matka wcale nie zginęła w pożarze. Ojciec kłamał – w rzeczywistości przed trzydziestu laty uprowadził swoją małą córeczkę i ukrył przed żoną.
Teraz, gdy rodzice zmarli, za późno na jakiekolwiek wyjaśnienia. Mimo to dziewczyna pragnie poznać prawdę. Wyrusza na wyspę pośród Wielkich Jezior, żeby zrozumieć wydarzenia ze swojego dzieciństwa.
Miejscowi przyjmują ją wrogo. A w wiktoriańskim dworze, który odziedziczyła, dzieją się dziwne rzeczy...
Okładka:   miękka
Ilość stron:   296
Wydawnictwo:    Nasza Księgarnia

Wyobraźcie sobie małą wyspę Grand Manitou, gdzie nie jeżdżą samochody tylko bryczki zaprzężone w konie, gdzie z okien domów rozciągają się fantastyczne widoki, wyspę pełną duchów i tajemnic – na taką wyspę trafia Hollie, do tajemniczego, wiktoriańskiego domu swojej matki. Matki, której nie znała… Dom jest piękny, stary, pełen duchów i tajemnic.

Hollie została wychowana przez ojca i żyła w przeświadczeniu, że jej matka zginęła w pożarze. Pewnego dnia otrzymuje list z kancelarii prawnej, który burzy cały jest świat. Okazuje się, że jej matka właśnie umarła, była znaną fotografką i sama niedawno odkryła, że jej mąż i córka, których pochowała przed laty na cmentarzu, żyją. Ojciec Hollie porwał ją i upozorował ich śmierć. Ciężko chory ojciec potwierdza prawdę i niebawem umiera. Hollie traci jednocześnie ukochanego ojca i matkę, o której nic nie wiedziała.

Na wyspie, Hollie odwiedza Kancelarię Prawną i dowiaduje się o woli matki spisanej w testamencie, która pozostawiła jej cały swój majątek. Postanawia zostać przez jakiś czas na wyspie i zamieszkać w domu matki. Historia zabójstwa dziecka sprzed lat, o której się dowiaduje i o którą został obwiniony jej ojciec, sprawia, że nie zostaje przychylnie przyjęta przez mieszkańców wyspy.
Hallie nie wierzy w winę ukochanego ojca i postanawia zgłębić historię rodziny i wyjaśnić historie sprzed lat. W domu matki dzieją się dziwne rzeczy…. Hollie słyszy głosy, widzi duchy…..
Czy dziewczyna oczyści dobre imię ojca? Czy pozostanie na wyspie?

„Duchy przeszłości” to doskonała powieść współczesna utrzymana w klimacie gotyckim, pełna tajemnicy, a chwilami nawet grozy. Napisana w sposób barwny, przemawiający do wyobraźni, ciekawym językiem. Wprowadzony przez autorkę wątek miłosny dodatkowo ubarwia opowieść i dodaje jej „pieprzyku”. Okładka książki również zasługuje na uwagę – otacza ją aura tajemnicy, adekwatna do treści książki.
Bardzo lubię takie klimatyczne historie, które mają swoją specyficzną atmosferę i przykuwają czytelnika do fotela.
„Duchy przeszłości” zapewniają dreszczyk emocji i ciekawą historię rodzinną – POLECAM!
10 komentarzy:

 1. Książka zapowiada się całkiem ciekawie. Przeczytam, jeśli będę miała okazję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiła mnie tak książka. Jeśli gdzieś ją znajdę, na pewno ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem jeszcze, czy ta książka jest w moim stylu, ale znam osobę, której z pewnością przypadnie do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się niezwykle ciekawa lektura. Myślę, że teraz nie będę szaleć i szukać "Duchów przeszłości", ale w przyszłości na pewno znajdę czas na przeczytanie tej książki. Rodzinne tajemnice i niewyjaśnione sprawy to świetny motyw książkowy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Może się dziać. Z Twojej recenzji wnioskuję, że to coś zdecydowanie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno po tą książkę sięgnę. Dzięki za recenzję:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Możliwe, że kiedyś sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. hej czytałam wcześniej ze bardzo lubisz czytać ksiazki Anne Bishop.. niestety wyszla juz ostatnia czesc wiesz oze czy inne jej serie beda wydawane w Polsce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie wiem - napisz do Wydawnictwa Initium może mają inne plany wydawnicze związane z Anne Bishop.
   A najnowszą cześć Kamieni na pewno przeczytam :)
   pozdrawiam

   Usuń
 9. Czuję się zachęcona, uwielbiam takie klimaty ;) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...