wtorek, 24 stycznia 2012

Ślady. Zaginiony pocisk cz.2 - Malcolm Rose

Luke Harding został przeniesiony na Południe, do zdewastowanego Londynu. Tym razem ma poprowadzić śledztwo w sprawie tajemniczego zabójstwa lekarki. Kobieta została zastrzelona, ale na miejscu zbrodni nie znaleziono pocisku, a deszcz zmył wszystkie inne ślady. Czy to przypadkowa śmierć w mieście ogarniętym chaosem? Czy może jednak starannie wybrana ofiara? Dlaczego giną niewinni ludzie? Luke z Malkiem muszą znaleźć odpowiedzi na te pytania
Okładka:  miękka
Ilość stron:   212
Wydawnictwo:   WILGA
Cykl:  Ślady

"Zaginiony pocisk" to druga część serii "Ślady", określanej jako kryminalna seria science fiction dla młodzieży. Pierwsza część "Winny Niewinny" przypadła mi do gustu i z chęcią sięgnęłam po drugą, gdy nadarzyła się okazja. 

Seria "Ślady" opowiada o perypetiach szesnastoletniego śledczego Luke'a Hardinga oraz jego osobistego komputera MALK-a. Sięgając po drugi tom ponownie przenosimy się w świat przyszłości, skomputeryzowany, rządzony przez Komitet Kojarzenia Par, gdzie nie ma miejsca na miłość i uczucia, liczą się możliwości i ich maksymalne wykorzystanie.

Tym razem do sprawy, którą ma wyjaśnić Luke, dochodzi w Londynie, mieście chylącym się ku upadkowi, mało bezpiecznym, gdzie rośnie przestępczość. Przenosimy się tam razem z młodym śledczym.
Ofiarą jest lekarka Szpitala Świętego Tomasza, Anne Sulemann, która zostaje zastrzelona przy wyjściu z miejsca pracy. Dodatkowo wielka ulewa zmywa wszelkie ślady, brak też pocisku - na miejscu zbrodni brak jakichkolwiek śladów. Harding rozpoczyna żmudne śledztwo, a lekarka nie jest jedynym nieboszczykiem na drodze do jego wyjaśnienia.... 
Respekt! to ostatnie słowo, jakie słyszą ofiary. Dużą pomoc przy wyróżnianiu dźwięków i odkrycia tego słowa jak zwykle okaże mu Jade. Na przekór Komitetowi Kojarzenia Par, Jade i Luke nadal utrzymują bliski kontakt i liczą na cud, jeśli chodzi o ich związek.
Co oznacza tajemnicze słowo? Gdzie doprowadzi naszego śledczego? Czy Luke'owi uda się rozwiązać również tą sprawę? 

"Zaginiony pocisk" to świetny kryminał osadzony w fantastycznej przyszłości. Świat stworzony przez Malcolma Rose jest poukładany, życiem rządzą reguły i urzędnicy, nie ma miejsca na uczucia. Skomputeryzowany świat przyszłości jest mało przyjazny dla człowieka. Jednak intryga kryminalna jest świetnie przemyślana i zaskakująca. 
Seria intryguje już samą holograficzną okładką, która doskonale wpasowuje się w świat przyszłości, a łańcuchy DNA zdobiące strony podtrzymują klimat opowieści.
Polubiłam rezolutnego śledczego i serdecznie polecam serię zarówno wielbicielom kryminałów jak i fantastyki.1 komentarz:

  1. Czytałam pierwszą część i bardzo mi się spodobała :) Niedługo zabiorę się za drugą.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...