piątek, 6 kwietnia 2012

Osaczona - Tess Gerritsen

Miranda właśnie zakończyła romans ze swoim pracodawcą Richardem Tremainem, właścicielem lokalnej gazety. Dumny mężczyzna nie umie się jednak pogodzić z jej decyzją. Zadręcza ją telefonami i nieustannie próbuje namówić na spotkanie.
Pewnego dnia uparty Richard, nie zważając na protesty Mirandy, niespodziewanie zapowiada, że odwiedzi ją za kilkanaście minut. Miranda nie ma jednak ochoty spotkać byłego kochanka i, chcąc uniknąć konfrontacji, szybko opuszcza mieszkanie. Liczy na to, że Richard odjedzie, gdy jej nie zastanie. Niestety po powrocie dostrzega przed swym domem jego auto. Decyduje się wejść i nieoczekiwanie znajduje w swojej sypialni zabitego Richarda. Obok łóżka leży zakrwawiony nóż kuchenny...
Miranda automatycznie staje się główną podejrzaną w śledztwie. Nikt nie wierzy w jej niewinność do czasu, kiedy sama staje się celem tajemniczych ataków. Seria nieudanych zamachów na Mirandę wzbudza podejrzenia brata zamordowanego, który zaczyna wątpić w jej winę i postanawia pomóc w rozwiązaniu krwawej układanki...

Okładka:  miękka
Ilość stron:   304
Wydawnictwo:    Mira Harlequin

I znowu zamiast gotować i sprzątać - ja się zaczytałam.... I w dodatku nie mam wyrzutów sumienia. Hmmm.... Na szczęście na święta jedziemy do mamy :) Poudzielam się na miejscu.
A zaczytałam się w kolejnej książce Tess Gerritsen podesłanej przez nieoceniona panią Monikę - dziękuję!

"Osaczona" to świetny thriller romantyczny. Mamy zbrodnię, ale mamy i wątek miłosny, a nawet dwa - stary i nowy.
Główna bohaterka, Miranda, zerwała ze swoim żonatym kochankiem i stara się poukładać sobie życie, co wiąże się również ze zmianą pracy. Richard jest bowiem właścicielem gazety, w której dziewczyna pracuje. Mężczyzna nie przyjmuje do wiadomości zerwania, wydzwania do Mirandy i stara się z nią spotkać. Po kolejnym telefonie, dziewczyna wzburzona wybiega z domu. Kiedy wraca po jakimś czasie w sypialni zastaje swojego, byłego kochanka - martwego! Został zabity jej własnym nożem kuchennym....
Policja zabezpiecza ślady, a główną podejrzaną zostaje Miranda. 

Na prośbę żony Richarda, do miasta przyjeżdża brat Richarda, Chase. Początkowo wierzy w winę Mirandy, jednak z czasem zaczyna mocno wątpić. Rozmawia z dziewczyną i zaczynają, przy pomocy znajomej reporterki, drążyć temat. Poruszenie w rodzinie Richarda wywołuje fakt, że zapisał on w testamencie Mirandzie dom, który sam odziedziczył po matce. Nie chciał, aby dostała go jego żona. 
W domu znajdują tajemnicze dokumenty, a na światło dzienne wychodzi informacja o artykule, który Richard pisał, ale nie pozostał po nim żaden ślad. Sprawa coraz bardziej się gmatwa...
Czy Mirandzie i Chase'owi uda się znaleźć prawdziwego zabójcę? Czy uczucie, które zaczyna się tlić przetrwa?

"Osaczona" to świetnie napisana książka. Intrygująca i ciekawie skonstruowana, a wątek miłosny dodatkowo ją ubarwia i dodaje kolorytu całej powieści. Ładne wydanie i duże litery sprawiają, że czyta się ja błyskawicznie. Postać Mirandy wzbudza bardzo pozytywne odczucia u czytelnika, w przeciwieństwie do żony Richarda. Akcja powieści toczy się błyskawicznie, następują ciekawe zwroty - a mordercy ciągle brak.
I tak powinno być w dobrej sensacji - a takie pisze Tess Gerritsen!

Serdecznie polecam książkę wszystkim wielbicielom zagadek kryminalnych, ale również romansów - tutaj znajdziecie wszystkiego po trochę :)
 

8 komentarzy:

 1. Wydaje mi się, że książka może być interesująca. Jak do tej pory przeczytałam tylko jedną książkę Tess Gerritsen, która zresztą okazała się bardzo dobra. Może skuszę się na "Osaczoną", bo z tego co piszesz, to dobrze się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo pozytywnych recenzji miałam okazję już przeczytać. Coś w tym zatem musi być :) Zachęca do sięgnięcia po książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam zamiar przeczytać. Już dawno nie czytałam książki o takiej tematyce, dlatego mam na nią wielką ochotę :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham Tess, uwielbiam jej intrygi !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Tess uwielbiam, więc będę musiała przeczytać:D

  OdpowiedzUsuń
 6. Tess jest jedna z moich ulubionych książek, dlatego chętnie przeczytam tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam póki co tylko jedną książkę Gerritsen, ale z miejsca zakochałam się w jej twórczości.

  OdpowiedzUsuń
 8. chyba muszę się za nią rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...