piątek, 15 czerwca 2012

Akademia mroku. Więzy krwi cz.2 - Gabriella Poole

Akademia Darke’a to szkoła niepodobna do innych. Elitarna akademia co semestr przenosi się do nowego egzotycznego miasta, uczniowie są nieprawdopodobnie piękni, wyrafinowani i bogaci.
W tym semestrze tajemnicza elitarna akademia przeniosła się do Nowego Jorku, a Cassie Bell nie jest już niewinną nową dziewczyną. Teraz jest silna, zdeterminowana i ma własne sekrety. Cassie została wprowadzona w świat Wybranych i usiłuje poradzić sobie z niesamowitymi mocami, niebezpiecznym romansem i wrogim duchem w swoim wnętrzu domagającym się pożywienia.
Kiedy powraca dawny wróg zdecydowany zemścić się, Cassie zostaje wystawiona na najcięższą próbę.
Czy zdoła uratować przyjaciół przez przerażającym losem, czy zniszczy ich ratując siebie? Nieważne, gdzie przeniesie się akademia, śmierć zawsze za nią podąża…

Okładka:  miękka
Ilość stron:   262
Wydawnictwo:  MAK Verlag 

"Akademia mroku" to lekka i przyjemna lektura, którą czyta się błyskawicznie (spora czcionka). Nie powala na kolana, ale stanowi miły popołudniowy relaks.
 
Akademia Drake'a to tajemnicza, ekskluzywna uczelnia szkoląca Wybranych. Na uczniów starannie dobiera się konkretne osoby - stypendystką tej uczelni została Cassie. Jej ciekawość doprowadziła do połączenia jej z duchem Estelle, ale nie w pełni się to udało.
Cassie dręczona głodem powraca do Akademii, Drake musi nauczyć ją pożywiać się energią innych osób w taki sposób, aby nie robić im krzywdy. 
Jej dawczynią dobrowolnie zostaje Isabelle, czym obie dziewczyny wzbudzają niechęć, wręcz nienawiść Jake'a. Cassie wspiera Ranjit, ich związek zdaje się kwitnąć.
Jednak nie wszystko jest proste i piękne - Cassie posiada moc, nad którą nie panuje, a Drake nie potrafi tego faktu zgłębić ani wytłumaczyć. Pakuje się w tarapaty wpadając na znienawidzona Katrinę.
Zagrożone jest życie Cassie i Jake'a. Jak sobie poradzą?

"Więzy krwi" to niezła książka, która przydaje się po ciężkim dniu. Jest lekka, pisana prostym językiem, pełna dialogów. Postacie są bardzo różne i swoim charakterem i zachowaniem ubarwiają powieść.
Cykl "Akademia mroku" to świetna lektura dla nastolatek, przyjemna i nie nużąca.Zamierzam podsunąć ją mojej córce - powinna się spodobać.


5 komentarzy:

 1. Super recenzja - tak jak lubie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuję - ja nie lubię długich :)
   Podoba mi się albo nie.
   pozdrawiam

   Usuń
 2. Mnie jakoś ta seria nie urzekła :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Posiadam pierwszą część, ale jakoś specjalnie mnie do niej nie ciągnie... ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...