sobota, 17 listopada 2012

Trzy oblicza pożądania - Megan Hart

Nigdy nie zdradziłam męża. Nie miałam też żadnych powodów, by podejrzewać, że on mnie zdradził. A teraz zapraszaliśmy obcą osobę do naszego łóżka. Musiałabym być stuknięta, żeby nie czuć niepokoju.
Pożądanie zwyciężyło nad zdrowym rozsądkiem. Zupełnie jak w przeszłości, gdy moje ciało zignorowało rady umysłu i serca. Dojrzałam, ale nie zmądrzałam.
Stałam pomiędzy, ale jednocześnie ponad nimi, jak dama między dwoma królami. Byli opanowani, choć gotowi zmienić to w każdej chwili, czekali tylko na moją komendę. Nie byli podobni, ale w tej chwili całkowicie nierozróżnialni. (...)
Podniosłam powoli ręce, ujęli moje dłonie i wtedy ich przyciągnęłam. Poczułam na plecach ręce męża obok rąk Alexa. Nie byliśmy już trójkątem o ostrych wierzchołkach, lecz tworzyliśmy krąg. Spleciony z ramion, nóg i złączony wspólnym pragnieniem.

Okładka:  miękka
Ilość stron:   416
Wydawnictwo :  MIRA Harlequin
Rok wydania:  2012

Nie czytałam osławionego Greya, o którym słychać wszędzie, ale skusiłam się na przeczytanie innej książki z serii "Dla dorosłych" wydanej przez Wydawnictwo Mira Harlequin - "Trzy oblicza pożądania". Zrobiłam to z czystej ciekawości, aby sprawdzić jak się ma reklama i powszechne zachwyty do rzeczywistości. I przyznam, że mam mieszane uczucia....Na kolana mnie nie powaliła, cudów nie odkryłam - niezła książka z piękną okładką, ale nie jest to typ lektury, którym chciałabym się zaczytywać.

"Trzy oblicza pożądania" to opowieść o trójkącie erotycznym. 
Jest ONA - Anne, przykładna żona, zapatrzona w swojego męża, o udanym życiu erotycznym. Nic jej do szczęścia nie brakuje, kocha męża, nie pracuje, dba o dom.
ON, James, mąż Anne, zakochany w swojej żonie, o udanym życiu erotycznym, jednak nie wszystko o swojej przeszłości mówi żonie.
I jest jeszcze ten trzeci, ALEX, przyjaciel Jamesa z dawnych lat, dla Anne - wielka niewiadoma - mąż niewiele zdradza informacji na temat przyjaciela. I właśnie ON burzy to poukładane małżeństwo....
Pewnego dnia Alex przylatuje do kraju i zamieszkuje "na jakiś czas" w domu swojego przyjaciela, Jamesa. Napięcie seksualne w domu zamieszkałym przez dwóch mężczyzn i kobietę rośnie... aż następuje kulminacja i lądują w łóżku. Jednak pewnych zasad Alexowi nie wolno łamać... Anne nie jest tym zachwycona....
Co z tego wyniknie? 

"Trzy oblicza pożądania" to książka o mocnym zabarwieniu erotycznym. Chwilami czyta się ją z wypiekami na twarzy, a chwilami irytuje. Drażniły mnie wulgaryzmy, którymi ubarwiono powieść - myślę, że nie były tutaj konieczne, wcale nie dodawały pikanterii. Trójkąt w małżeństwie - mocna rzecz... do mnie, co prawda nie przemawia. Bardziej zaciekawiły mnie dylematy moralne i wewnętrzne głównej bohaterki, które zostały bardzo ciekawie odmalowane. 
Podsumowując, "Trzy oblicza pożądania" to niezła opowieść erotyczna, napisana lekko i bardzo plastycznie, jednak przyznaję, że oczekiwałam czegoś bardziej wyrafinowanego. Wy oceńcie ją sami.


10 komentarzy:

 1. Mam w formie elektronicznej i chętnie w końcu po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście nie jest to wyrafinowana lektura, może dlatego, że jest tak bardzo dosłowna. Nie mniej jednak czytało się całkiem przyjemnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja raczej sobie daruję. To zupełnie nie moje klimaty, i nie chodzi mi tu wcale o erotykę :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Od pewnego czasu ciekawi mnie ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam mieszane uczucia, ale może kiedyś tę książkę przeczytam - ot z ciekawości ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawi mnie ta książka, mam nadzieję, że wpadnie ona w moje ręce!

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka bardzo mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 8. To ciekawe, ta powieść zbiera dobre recenzje, jestem zdziwiona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie napisałam, że jest zła - tylko, że miałam większe oczekiwania. Każdy oceni ją sam.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...