niedziela, 9 grudnia 2012

Czarodziejskie więzy - Nora Roberts

Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts - stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr. Chociaż zyskały na niej spokój, wszystkie zawarły fatalne związki. Teraz Nell, Ripley i Mia muszą ocalić urokliwą wyspę przed dawną klątwą. Zjawiskowo piękna Mia Devlin zamknęła swoje serce przed miłością, odkąd Sam Logan, jeszcze jako młody chłopak, porzucił ją i wyjechał z Wyspy Trzech Sióstr. Kilkanaście lat później Sam wraca, by odnowić dawną znajomość i przejąć rodzinny biznes. Jednak nieufna Mia nie jest już tą samą dziewczyną, którą przed laty zostawił. Dziś jest czarodziejką, prowadzi miłą księgarnię z kawiarnią, ma piękny ogród i grono przyjaciół zaangażowanych w magiczne rzemiosło. Jeśli nie zrozumie ona głosu swego serca i nie dokona właściwego wyboru, w ostatecznym starciu dobra i zła może zwyciężyć zło, które zniszczy wyspę wraz z jej mieszkańcami.

Okładka:  miękka
Ilość stron:   248
Wydawnictwo:   G+J
Cykl:   Trzy Siostry, tom 3

"Czarodziejskie więzy" to trzeci tom opowieści o trzech siostrach, współczesnych czarownicach. Pierwsze dwa tomy, "Wyspa Trzech Sióstr" i "Legenda", bardzo przypadły mi do gustu - pisałam o nich TUTAJ.
Nora Roberts to autorka bardzo płodna twórczo, ale również bardzo pomysłowa. Jej książki są świeże i oryginalne, i bardzo różne.

Trylogia o Trzech Siostrach to ciepła opowieść o przyjaźni i miłości, zaprawiona nutą czarów i magii. Każdy tom opowiada losy jednej z Trzech Sióstr - czarownic, żyjących na Wyspie Trzech Sióstr.
Pierwszy tom to historia Nell, kobiety maltretowanej psychicznie przez męża, która znalazła ukojenie na Wyspie. Drugi tom prezentował opowieść o Ripley, niezwykłej zastępcy szeryfa, która starała się odsuwać swoje magiczne umiejętności i żyć normalnie.

"Czarodziejskie więzy" to historia najbardziej intrygującej z sióstr, Mii Devlin - pewnej siebie bizneswomen i doświadczonej czarownicy, pięknej kobiety... ze złamanym sercem. Swego czasu kochała bezgranicznie Sama Logana, który porzucił ją i Wyspę. Mia długo nie mogła się z tym pogodzić, nigdy już nie pokochała tak mężczyzny, jednak poukładała sobie życie i pozostała wierna swoim ideałom. Dzielnie wspierają ją siostry, Nell i Ripley. 
Pewnego dnia na Wyspę wraca Sam i niespodziewanie znów próbuje obrócić życie Mii do góry nogami. Teraz jest świadom swoich uczuć do tej niezwykłej kobiety, lecz ona pozostaje obojętna.... do czasu. Łączy ich magia, Sam jest częścią przeznaczenia Wyspy, jego magiczne umiejętności są uzupełnieniem mocy Trzech Sióstr. Ich uczucie i moc zostaje wystawiona na ciężką próbę - ciemne moce gromadzą się wokół Wyspy. Czy moc Trzech Sióstr przezwycięży Zło? Co wygra miłość czy duma?

"Czarodziejskie więzy" to ciepła,wzruszająca i przyjemna lektura. Była dla mnie miłym, relaksującym sposobem na odstresowanie po ciężkim tygodniu. Autorka w barwny sposób pokazuje to, co w życiu jest naprawdę warte - miłość, przyjaźń, wiarę w dziedzictwo. Powieść napisana jest bardzo jasnym, plastycznym językiem z nutą drwiny, którą znajdujemy w zabawnych i ciętych dialogach. Trzy pary, trzy różne historie i jedna puenta. Świetna lektura na zimowe wieczory - polecam :)


5 komentarzy:

 1. Książka na liście " Chcę przeczytać".

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam całą trylogię - po prostu świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trylogia cały czas przede mną :)
  Może kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Strasznie kuszą mnie te czarownice, do tego to Nora :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Nore chciałam zacząć czytać od serii "Klucz" czy jakoś tak. Miałam ją nawet w domu, ale... sama nie wiem, dlaczego po nią nie sięgnęłam..

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...