niedziela, 3 marca 2013

Recepta na miłość - Barbara O'Neal

Ramona Gallagher znalazła się na rozdrożu. Piekarni, którą prowadzi, grozi bankructwo, matka doprowadza ją do szaleństwa, a córka, Sophie, będąc w zaawansowanej ciąży, podejmuje ryzykowną podróż do szpitala w Niemczech, dokąd przetransportowano jej męża, żołnierza rannego w Afganistanie. I jeszcze Katie, zbuntowana nastolatka, której Ramona ma zastąpić matkę. Jak wybrnąć z tych problemów i ułożyć życie na nowo?
Czy wiecie, że recepta na udane życie przypomina przepis na dobry chleb? O obu trzeba czasu, cierpliwości, pracy i … szczypty soli. A śmiech, który przychodzi po łzach, jest pełniejszy…

Okładka: miękka
Ilość stron:  528
Premiera:   luty 2013

W ostatnich dniach na blogu zamieściłam wywiad z Barbarą O'Neal, autorką książki "Recepta na miłość". Bardzo podoba mi się ciepły styl pisania, jakim operuje pisarka. Na pewno, z przyjemnością sięgnę po jej kolejne powieści. Zauroczyła mnie i wzruszyła, jej książka pachnie świeżym chlebem i miłością. Barbara O'Neal pisze w iście włoskim stylu, opowieść jest pełna smaków, zapachów oraz emocji, a rodzina Gallagherów ma wszelkie cechy włoskich familii :) To styl, który lubię w książkach - działa odprężająco i otula czytelnika swoim ciepłem.

"...Najlepszy jest zapach chleba, smak soli i miłość dzieci. /Graham Greene/"  str.521

"Recepta na miłość" to opowieść o niezwykłych kobietach z rodziny Gallagherów, dzielą je pokolenia i poglądy, a łączy miłość i pasja. W powieści poznajemy Ramonę, właścicielkę Boulangerie, która wyłamała się z rodzinnego interesu, aby prowadzić swoją piekarnię samodzielnie. Konflikty rodzinne sięgają dawnych czasów i kiedy piekarnia znajduje się na skraju bankructwa, Ramona zwraca się do obcych o pomoc, a nie do rodziny. Kobieta samodzielnie wychowała swoją córkę, Sofię, która aktualnie jest w ciąży. Nad kobietami wiszą czarne chmury. Mąż Katie, został ranny i poparzony podczas misji wojskowej, w której brał udział - kobieta w zaawansowanej ciąży wyrusza do niego, do szpitala. Tymczasem przyjeżdża nastoletnia córka Oscara z pierwszego małżeństwa, którą musi zająć się Ramona. Katie jest nastolatką, która już wiele w życiu przeszła z matką - narkomanką. Jest nieufna, przestraszona i niepewna. Ramona stara się, jak może, otoczyć dziecko miłością i troskliwością, a wcale nie jest to łatwe. W ich kontaktach nieoceniony okazuje się Merlin, pies dziewczynki. Dużą rolę odgrywa również apodyktyczna matka Ramony, Lily, która przekazuje dziewczynce swoją pasję do kwiatów. Pomimo kłopotów, Ramona czule opiekuje się dziewczyną, a ta, z czasem, uczy się jej ufać, wierzyć i kochać. Kiedy na horyzoncie pojawia się jej dawna miłość, wcale nie psuje to ich wzajemnych kontaktów, wręcz je zacieśnia. Tymczasem, Sofia opiekuje się rannym mężem, stara się być dzielna, ale i ona oczekuje wsparcia i miłości....
Jak potoczą się dalsze losy tej wielopokoleniowej rodziny? Przeczytajcie sami - czeka Was wiele emocji i niespodzianek :)

"Recepta na miłość" to rodzinna opowieść w iście włoskim stylu, pełna ciepła i emocji. To opowieść o sile więzów rodzinnych, o miłości i ... o życiu. Jest pełna pasji, miłości i problemów do rozwiązania, ale wszystko jest możliwe przy wsparciu kochających osób, choć życie kobiet z rodziny Gallagherów sielankowe nie jest. To przepiękna opowieść o życiu, z jego troskami i problemami, pełna emocji i uczuć. Rodzinka Gallagherów zapadła głęboko w moje serce :) Serdecznie polecam!5 komentarzy:

  1. Bardzo sympatyczna książka. Ciepła, rodzinna, prawdziwa:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak będzie okazja to na pewno po nią sięgnę ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Też bardzo polecam. Czytałyśmy niemalże jednocześnie. To było moje pierwsze spotkanie z autorką i jestem bardzo na tak :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...