wtorek, 14 maja 2013

Zadra - Ali Knight

Pięć lat temu Nicky przeżyła tragedię – jej najlepsza przyjaciółka, Grace, została brutalnie zamordowana. Nikogo nie oskarżono o tę zbrodnię, a Nicky szuka pocieszenia w ramionach Grega, byłego męża Grace. Sielanka trwa jednak krótko i kobieta szybko się orientuje, że teraz ona jest w niebezpieczeństwie. W biurku męża znajduje nekrolog poświęcony Francesce, jego miłości sprzed lat – ta kobieta także zginęła w tajemniczych okolicznościach. Nicky zaczyna podejrzewać, że Greg coś przed nią ukrywa. Próbuje prowadzić śledztwo na własną rękę, ale tajemniczy zabójca depcze jej po piętach. Nicky ma coraz mniej czasu, aby rozwikłać zagadkę sprzed lat i umknąć przeznaczeniu. 
Śmiertelne niebezpieczeństwo jest coraz bliżej. Rozpoczyna się rozgrywka, w której ceną jest życie Nicky 

Okładka: miękka 
Ilość stron: 364 
Wydawnictwo: Hachette
Premiera:  maj 2013

Seria sensacyjna Hachette, tak jak i Czarna seria, jest przeze mnie kolekcjonowana i zajmuje odrębną półkę w mojej biblioteczce. Książki są świetne (jeszcze się nie nacięłam!), a ich oprawa graficzna sprawia, że z przyjemnością patrzę na półkę i wybieram kolejną pozycję. Jeśli ktoś lubi wszelkiej maści thrillery i kryminały – powinien sięgnąć po książki z tej serii. 

„Zadra” to intrygująca powieść, w której sekrety z przeszłości mają wpływ na teraźniejszość, na życie i śmierć. 
Nicky jest dziennikarką, pisze nekrologi i, wbrew pozorom, bardzo lubi swoją pracę. Ma męża, Grega, który w związku ze swoją pracą, większość czasu przebywa poza domem, co ma wpływ na ich wzajemne relacje. Dodatkowo cieniem na ich małżeństwie kładzie się przeszłość – pięć lat temu została zamordowana najbliższa przyjaciółka Nicky, Grace, która była wtedy żoną Grega. Cierpienie zbliżyło Nicky i Grega, ale nie zostało to dobrze odebrane przez jej rodzinę. 

Pewnego dnia, w podróży, Nicky poznaje Adama. Mężczyzna jest sympatyczny i pociągający, a Nicky jest spragniona męskiego towarzystwa. Spotykają się pod pretekstem zbierania informacji o ciotce Adama, Connie. Kobieta poznaje rodzinę Adama – jego ciotkę, ojca- sędziego oraz jego żonę. Wspólnie z Adamem, wyjeżdża do jego letniej posiadłości w poszukiwaniu pamiątek po Connie. Mężczyzna robi wszystko, aby zatrzymać Nicky w swoim domu, kiedy brak mu wymówek zatrzymuje ją siłą. Cały czas twierdzi, że robi to dla jej bezpieczeństwa. Kobieta jest przerażona i zaszokowana. W końcu udaje się jej uciec, ale sprawa nie daje jej spokoju. Okazuje się, że wszystkie kobiety, które coś znaczyły dla Grega ginęły – czyżby przyszła kolej na nią? Co ma z tym wspólnego Adam? 
Nicky grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, a przyjdzie ono z nieoczekiwanej strony….. 

„Zadra” to doskonały thriller, trzymający w napięciu i zaskakujący. Książkę czyta się jednym tchem, jest doskonale przemyślana i napisana. Motywy mnożą się jak grzyby po deszczu i wydaje się, że każda postać w powieści dybie na życie Nicky. Autorka nie ułatwia nam zadania - zwodzi nas, miesza wątki, wprowadza nowych bohaterów, by zaskoczyć na finale. Zupełnie nie spodziewałam się takiego rozwiązania sprawy! 
Jeśli macie ochotę na sporą dawkę mocnych wrażeń – zachęcam do lektury „Zadry”!


2 komentarze:

  1. Dobrze, że też mam książkę na półce. Zapowiada sie świetna lektura.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zainteresowałaś mnie tym thrillerem. Na pewno rozejrzę się za nim. :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...