niedziela, 8 czerwca 2014

W szpilkach na tropie. Prawdziwa historia damskiej agencji detektywistycznej - Rebecca Jane

Na tropie zdrad, kłamstw i niewierności. Historia oparta na faktach. Te dziewczyny są gotowe na wszystko. Gdy poprosisz je o pomoc, poczęstują cię herbatą i okażą zrozumienie, a potem zrobią wszystko, by dowiedzieć się prawdy i zdemaskować zdradzających. Na ulicach Londynu śledzą niewiernych mężów, sprawdzają lojalność narzeczonych podczas wieczorów kawalerskich, na wystawnym przyjęciu prowadzą obserwację pewnego handlarza diamentów, a w pensjonacie we Włoszech szukają domniemanej kochanki pewnego Anglika… Nic się przed nimi nie ukryje. Przejrzą każde kłamstwo. W tej pasjonującej książce opartej w 100% na faktach Rebecca Jane, założycielka i właścicielka Damskiej Agencji Detektywistycznej odsłania kulisy pracy swojej ekipy i ujawnia fascynujące historie swoich klientów i klientek. 

Okładka: miękka
Ilość stron: 296
Wydawnictwo: Wydawnictwo literackie
Premiera: czerwiec 2014


Kiedy wpadła mi w ręce ta książka, akurat czytałam kolejny tom z przygodami Śliwki i odłożyłam ją na później. Wczoraj przeglądałam półkę i jakoś sama ręka po nią sięgnęła. Zaczęłam czytać i czytałam cały wieczór i ranek :) Lekka, fajnie napisana historia i w dodatku z życia wzięta.

Rebecca Jane jest właścicielką Damskiej Agencji Detektywistycznej i opowiada swoje własne perypetie. Początek to historia życia samej Rebecci, która związała się z niewłaściwym mężczyzną. Wydawał jej się uroczy, a okazał się lekkoduchem. Wzięli ślub, kiedy kobieta była w ciąży, a młody małżonek w kilka dni po ślubie przepadł na jakiś czas. Potem stało się to już normą, że nagle i bez informacji przepadał na tygodnie. Rebecca starała się ratować małżenstwo przez dłuższy czas, potem śledziła męża z pomocą koleżanek, bo nie stać jej było na detektywa. Agencje detektywistyczne życzyły sobie horrendalne kwoty, bądź nie chciały podejmować się pracy na kilka godzin. Dało to Rebecce do myślenia. Po rozwodzie została sama z dzieckiem, wplątała się w romans, który po jakimś czasie burzliwie zakończyła. Postanowiła coś ze swoim życiem zrobić. Namówiła przyjaciółki na założenie własnej agencji detektywistycznej - doświadczenie już miały :) 

Nic nie było łatwe i proste, ale udało im się. Zyskały sobie grono klientów, a ich rekomendacje napędzają kolejnych. Nie traktują swoich klientów sztampowo, każdy jest dla nich indywidualnością, każdego starają się  wysłuchać, poradzić. Częstują herbatą, rozmawiają, starają się poznać potrzeby klientów i pomóc im najlepiej jak umieją. Zdarzają się przeróżne przypadki, jedne są oczywiste i z góry wiadomo jak sprawa się skończy, inne zaskakują. 

Rebecca Jane, w swojej książce, opowiada nam o swoich klientach, o ciekawych i czasem zabawnych sprawach, o kulisach pracy kobiety-detektywa. Opowieść jest lekko napisana, czyta się ją błyskawicznie, z zainteresowaniem i uśmiechem na ustach. Ubawiłam się czytając o historiach, z którymi mają do czynienia pracownice Damskiej Agencji Detektywistycznej. Książka jest świetnie napisana i stanowi odprężającą i bardzo ciekawą lekturę na letnie popołudnia. 
Chcecie poznać kulisy pracy detektywa? Przeczytajcie książkę Rebecci Jane :)3 komentarze:

 1. Widziałam już u kogoś na blogu okładkę tej książki w zapowiedziach... Myślę, że to może być ciekawa powieść, na pewno inna od tych znanych nam książek o tematyce detektywistycznej. C

  OdpowiedzUsuń
 2. Mogłabym ją przeczytać :))
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje się, że to idealna lektura dla mnie. Koniecznie muszę zamówić.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...