środa, 8 października 2014

Granice szaleństwa - Alex Kava

Agentka specjalna Maggie O’Dell rozpoczyna urlop. Telefon od przyjaciółki, psycholog Gwen Patterson, zmienia jej wakacyjne plany. Jedna z jej pacjentek, Joan, zaginęła w drodze do Connecticut. Czy Maggie mogłaby pomóc w poszukiwaniach? Maggie początkowo lekceważy niepokój przyjaciółki. Kiedy jednak w kamieniołomie w Connecticut przypadkowo zostaje odkopana beczka ze zwłokami kobiety, agentka postanawia sprawdzić ten trop. Wkrótce okazuje się, że w opuszczonym kamieniołomie ukrytych jest więcej beczek z ludzkimi zwłokami. Maggie kolejny raz ma do czynienia z seryjnym mordercą, który wybiera ofiary według przerażającego klucza. Zaginiona Joan idealnie pasuje do schematu. Maggie zdaje sobie sprawę, że szanse na jej odnalezienie maleją z każdą chwilą.

okładka: miękka
Ilość stron: 320
Wydawnictwo Mira Harlequin

Zawsze chętnie sięgam po powieści Alex Kava i zawsze znajduję to, czego oczekuję - doskonale napisany thriller. Cieszy mnie, że powieści są wznawiane i wciąż znajdują sobie grono czytelników.

Po raz kolejny spotykamy agentkę specjalną, Meggie O'Dell, jedną z moich ulubionych bohaterek. Planuje wakacje, jednak nie dane jej z nich skorzystać. Dowiaduje się od swojej przyjaciółki Gwen, że jej pacjentka zginęła bez śladu w drodze do Connecticut. Czy miała wypadek? Czy ktoś ją porwał? Nie wiadomo... Kiedy jednak w kamieniołomach w Connecticut zostaje znaleziona beczka z ludzkimi zwłokami, agentka zaczyna podejrzewać najgorsze i angażuje się w sprawę. Co więcej, okazuje się, że beczka jest niejedna, a kilka... z tą samą zawartością. Przerażające! Kto urządził sobie tam cmentarz? 
Okazuje się, że Maggie ma do czynienia z seryjnym mordercą, który dobiera swoje ofiary według własnego, makabrycznego klucza. Kim jest bestia? Na to pytanie musi odpowiedzieć Maggie O'Dell!

"Granice szaleństwa" to kolejna, świetnie napisana książka Alex Kava. Akcja toczy się błyskawicznie, a autorka zwodzi nas podsuwając mylne tropy. Całość ma swój specyficzny, mroczny klimat i chwilami włos jeży się na rękach. Uwielbiam Kavę za niezwykłą umiejętność tworzenia klimatu, który udziela się czytelnikowi. Postać Maggie jak zwykle przyciąga uwagę i zyskuje sympatię czytelników, to bardzo specyficzna bohaterka. Postać mordercy również została intrygująco przedstawiona i dopracowana w szczegółach.
Dla mnie to kolejna, doskonała książka tej autorki - polecam!Książkę Granice szaleństwa możecie kupić5 komentarzy:

 1. Bardzo lubię książki Kavy. Tej jeszcze nie znam, a widzę, że szykuje się świetna lektura.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam książki Kavy, a zwłaszcza pięć pierwsze części, ale ostatnie dwie części poprawiły się w stosunku do 6-8, więc mam nadzieję, że Kava wróciła na dobre tory z pisaniem :)
  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Na dobry thriller zawsze jestem chętna, także z przyjemnością przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O tej autorce jest tyle rożnych opinii, że w końcu będę musiała sama rzucić okiem na jej powieści, aby się przekonać, czy rzeczywiście są to dobre książki.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...