sobota, 11 października 2014

Klinika Pod Boliłapką - Liliana Fabisińska

"Jeżynka nie chce się bawić" tom 4
Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śledzić losy niezwykłych pacjentów. 
Czy jeż może być smutny? Oczywiście, że tak. Piotrek, właściciel małego jeża pigmejskiego, jest pewien, że z jego pupilka Jeżynka ma jakiś problem, i że koniecznie trzeba z nią pójść do weterynarza. Tylko czy przekona o tym rodziców..
okładka: miękka
ilość stron:  96

"Hopek nie może jeść" tom 5
Rankiem w dniu ślubu doktor Magdy z doktorem Pawłem Dominika odkrywa, że mamy nie ma w domu.Tymczasem przed kliniką pojawia się zapłakany Franio z transporterkiem w ręku i prosi o pomoc dla swojego chorego króliczka. Czy uda się uratować Hopka? I czy ślub się odbędzie?

okładka: miękka
ilość stron:  96

Liliana Fabisińska pisze niezwykłe książki o zwierzętach dla dzieci. Uczy dzieci szacunku do zwierząt, miłości, pokazuje jak się nimi zajmować i opiekować. Traktuje przy tym swoich, małych czytelników bardzo poważnie i "serio" podchodzi do tematów, konsultując je z lekarzem weterynarii, Agatą Kamionka-Flak.

Ja wypatruję kolejnych tomów i kompletuję je dla naszego małego bratanka, Jasia, a po zakupie chętnie sama się z nimi zapoznaję :) Tomiki są ślicznie wydane i napisane językiem łatwym i zrozumiałym dla dzieci, ale nie przesłodzonym. To mądre opowieści o zwierzętach, które uczą dzieci i dorosłych poznawać zwierzęta. Sama dowiaduję się z nich wielu niezwykłych rzeczy. Bardzo podobają mi się rysunki, którymi książeczki są ozdobione - proste, ale bardzo wymowne w przekazie. Brawo dla Wydawnictwa za dokładność i dbałość o wydanie książeczek z serii Klinika Pod Boliłapką!

A oto i Klinika Pod Boliłapką :)


Jeżynka jest maleńkim jeżykiem pigmejskim, którego dostał od rodziców mały Piotrek. Chłopiec zawsze marzył o własnym zwierzątku, a dostał...małą siostrzyczkę. Rodzice pomyśleli jednak i sprezentowali synkowi zwierzątko. Piotrek pokochał jeżyka, dbał o niego i bardzo się zaniepokoił, kiedy Jeżynka stała się apatyczna, nie chciała się bawić i ciągle drapała się łapką. Nie wiedział, co zrobić i udał się do pani weterynarz, która pomogła mu wyleczyć Jeżynkę - jak? Sami przeczytajcie :)


Natomiast Hopek to króliczek, ulubieniec małego Frania. Chłopiec przybiegł ze swoim zwierzątkiem do kliniki, ale nikogo nie zastał. To wielki dzień - doktor Magda miała brać ślub z doktorem Pawłem, a tymczasem oboje są... w pracy w terenie :) Franio jest zrozpaczony, bo jego króliczek nie chce jeść. Poważna sprawa! Na szczęście wraca doktor Paweł i zajmuje się małym pacjentem. Króliczki też mają problemy i trzeba im pomóc!Książeczki z serii "Klinika Pod Boliłapką" to seria godna polecenia wszystkim ciekawym świata maluchom !Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...