wtorek, 2 grudnia 2014

Zabrana o zmierzchu - C.C. Hunter

Kyle Galen pragnie prawdy aż do bólu. Prawdy o tym, kim naprawdę jest jej rodzina, prawdy o chłopaku, z którym powinna być – i prawdy o znaczeniu jej ogromnych mocy. Ale jest tylko o krok od odkrycia, że pewne sekrety mogą zmienić jej życie na zawsze… i to niekoniecznie na lepsze.
W końcu, gdy ona i Lucas się zbliżają, Kylie odkrywa, że jego paczka zabroniła im być razem. Popełniła błąd wybierając jego zamiast Dereka? A nie tylko ten romans ją niepokoi. Nawiedza ją dotknięty amnezją duch, przynosząc ze sobą przerażające ostrzeżenie: ktoś żyje i ktoś umiera. Kylie rozpoczyna wyścig, aby odkryć tajemnicę i chronić tych, których kocha i w końcu odkrywa prawdę o swoim nadnaturalnym pochodzeniu, które jest zupełnie inne – i bardziej zadziwiające – niż mogłaby sobie kiedykolwiek wyobrazić.

Okładka: miękka
Ilość stron: 400
Wydawnictwo:   Feeria
Cykl:  Wodospady Cienia

Uważam, że Wodospady cienia stanowią bardzo przyjemną lekturę - u mnie w domu czytam tą serię ja i moja córka. Kolejny tom za nami, poziom utrzymany i w końcu wyjaśnia się kim jest Kyle Galen - ale nie bójcie się tego nie zdradzę.

Kyle trafiła do Wodospadów cienia przypadkiem, początkowo nieufna i niechętna, teraz nie wyobraża sobie, aby być gdzieś indziej. Otaczają ją ludzie tacy, jak ona. Właściwie nie ludzie, a istoty z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Tylko ciągle nie wiadomo, kim jest sama Kyle....
Wokół niej krążą Derek i Lucas, a dziewczyna jest skołowana. Z Derekiem nie wyszło..... a przy Lucasie ciągle krąży Frederica. Cóż, ciężki jest los dziewczyny  :)
Wampiry nadal robią podchody i Kyle zmuszona jest do posiadania cieni, które jej nie opuszczają i chronią. Ponadto pojawia się kolejny duch, który przekazuje jej dziwną informację - "ktoś żyje i ktoś umiera". O co chodzi? Jak widać atrakcji Kyle nie brakuje....

"Wodospady cienia" to dobrze napisana seria dla młodzieży, ciekawa i intrygująca. C.C.Hunter pisze lekko i przyjemnie, trafiając w gust młodzieży, i nie tylko. W końcu wyjaśnia się tajemnica, kim jest Kyle  - i warto było czekać 3 tomy :) Nie można odmówić Autorce umiejętności dawkowania napięcia, trzymała nas w niepewności dość długo, a i teraz nie wszystko wiadomo. I znowu czekam na kolejny tom, który odkryje kolejne puzzle tajemnicy Kyle. C.C.Hunter pisze bardzo równo i każdy tom jest na porównywalnym poziomie. Przeczytałam z dużą przyjemnością - Wam polecam!Wydawnictwo Feeria

3 komentarze:

 1. Świetna książka :) nie mogę się doczekać czwartej części :)

  naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. książka świetne ;) w ogóle przeglądam Twojego bloga i książki, które przeczytałaś w 99% pokrywają się z czytanymi przeze mnie więc na pewno tutaj zagoszczę na dłużej, bo coś czuję, że jak będę miała problem co przeczytać znajdę tutaj coś ciekawego ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nadal przede mną, ale na pewno się to zmieni! Seria już stoi w kolejce i choć z pewnością w Nowym Roku, to i tak przeczytam! :)
  Pozdrawiam, Shelf-of-Books :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...