poniedziałek, 4 maja 2015

Rozstańmy się na rok - Taylor Jenkins Reid

Zakochać się to najłatwiejsza część związku…
Przedtem:
11,5 roku temu Lauren i Ryan zakochali się bez pamięci. 9,5 roku temu pierwszy raz się pokłócili… 6 lat temu wzięli ślub. A potem już tylko gorzej i gorzej.
Teraz:
Działają sobie na nerwy. Nie wytrzymują już ze sobą, ranią się, wrzeszczą. Nie ufają sobie. Oskarżają się, że się nie rozumieją. Są coraz bardziej dalecy, osobni. Już nawet nie chcą się ranić. Przyszła obojętność, zmęczenie. I bezustanne pretensje, kłótnie… Co się z nimi stało? Czy po prostu przestali się kochać? Ale skąd niechęć i agresja?
Wtedy Ryan proponuje, żeby rozstali się na rok. „Zobaczymy, jak to jest być bez siebie… Może rozłąka pozwoli nam spróbować znowu…”  Jest tylko jeden warunek: nie mogą się ze sobą kontaktować. Poza tym wolno im wszystko…

Okładka: miękka
Ilośc stron:  304
Wydawnictwo:   Amber

Ludzie spotykają się, zakochują, tworzą związek, ale nie zawsze umieją tą miłość pielęgnować. Coś zaczyna się psuć i się rozchodzą.... Okazuje się, że bardzo trudno pielegnować uczucie, iść na kompromisy i dostrzegać potrzeby drugiej osoby.

Lauren i Ryan poznali się ponad 11 lat temu, zakochali się w sobie i stali się nierozłączni. Wzięli ślub 6 lat temu i Ryan stał się  nierozerwalnie członkiem rodziny Lauren. Jej rodzeństwo go uwielbia, a matka traktuje jak swoje dziecko. Minęło 6 lat, a w ich zwiazku dzieje się coraz gorzej, zaczynają siebie szczerze nie znosić, łączy ich tylko pies. Ryan proponuje, aby rozstali się na rok, bez żadnego kontaktowania się ze sobą i wówczas sami zdecydują, czy chcą do siebie wrócić. On wyprowadza sie z domu, zabiera część rzeczy i mebli, a dla Lauren zostaje dom i pies. Kobieta jest załamana, cały jej świat zostal wywalony do góry nogami, a przed nią 30 urodziny.... bez Ryana. Pomału zaczyna układać sobie na nowo życie, koleżanka umawia ją na randkę w ciemno z Davidem. Początkowo niechętna, Lauren zgadza się i spotyka z mężczyzną. Polubili się i postanowili kontynuowac znajomość. Tymczasem kobieta loguje się do skrzynki mailowej męża i kopiach znajduje listy, które Ryna do niej pisze, ale ich nie wysyła. Bardzo szczere, wręcz bolesne, ale oczyszczające. Lauren zaczyna pisać takie listy do niego. Związek z Davidem wchodzi na inną płaszczyznę i Lauren pierwszy raz od dłuższego czasu zaczyna rozkoszować się seksem, jednak cały czas myśli o mężu. Mija prawie rok ich rozłąki, kiedy umiera babcia Lauren. Czy zwiazek Ryana i Lauren przetrwa próbę czasu? Przekonajcie się sami!

Taylor Jenkins Reid napisała bardzo ciekawą, choć lekko kontrowersyjną książkę. Opowiada ona o związku dwojga ludzi, którzy postanawiają go ratować, w dość dziwny sposób. Zarządzają próbną separację, aby móc spotykać się z innymi partnerami, umawiać na randki i uprawiać seks, ale nadal pozostają małżeństwem. Nie bardzo to do mnie dociera, bo dla mnie małżeństwo to miłość, ale i  wierność. Nie wyobrażam sobie, że rozstajemy się, żeby poromansować, a potem wracamy do siebie i żyjemy dalej. jednak bohaterom powieści było potrzeba próby i porównania z innymi partnerami, aby docenić to, co mają. To był dla nich element, który motywował ich do powrotu. Przewrotnie, ale skutecznie.
Książka napisana jest lekkim językiem, dowcipnie i przyjemnie. Poważne sprawy podano w lekkiej i zrozumiałej formie, bez filozofowania i sztuczności. Przeczytałam z przyjemnościa, choć nie do końca się zgadzam z taką formą terapii :) Ala każdy powinien to ocenić sam. Polecam!
 
Książkę Rozstańmy się na rok
możecie kupić w księgarni Platon 24


e

3 komentarze:

  1. Brzmi naprawdę ciekawie, że też ja wcześniej o niej nie słyszałam...

    OdpowiedzUsuń
  2. Rok czasu to sporo, ale czasami taka rozłąka bywa potrzebna by zrozumieć, a może na nowo ułożyć sobie życie. Z chęcią poznam tą książkę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Rzeczywiście pomysł na naprawę związku cokolwiek dziwny, aczkolwiek jestem ciekawa, czy się udało - chętnie więc przeczytam tę książkę :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...