środa, 24 czerwca 2015

Kiedy cię poznałam - Cecelia Ahern

Jasmine kocha swoją pracę i dotkniętą zespołem Downa siostrę. Zmuszona do odejścia z pracy stwierdza, że miłość do siostry to za mało, by nadać sens jej życiu. Rozpaczliwie próbuje znaleźć coś, co wypełniłoby bolesną pustkę. W bezsenne noce podgląda sąsiada z przeciwka, Matta Marshalla, znanego radiowego didżeja. Jasmine szczerze nienawidzi go za to, że podczas jednej z audycji nie zareagował na złośliwe komentarze dotyczące osób z zespołem Downa. Zawieszony za wybryki na antenie Matt pije, awanturuje się, jest utrapieniem dla okolicy. Zbieg okoliczności sprawia, że Jasmine coraz lepiej go poznaje i zaczyna po trosze uczestniczyć w jego życiu. Każde z nich zmaga się z innymi przeciwnościami, każde musi pokonać inne problemy, ale ku swojemu zaskoczeniu odkrywają, że mogą być dla siebie wsparciem i że niechęć od przyjaźni dzieli niekiedy tylko jeden krok.

Okładka: miękka
Ilość stron: 416
Wydawnictwo: MUZA SA

Celia Ahern podbiła moje serce powieścią P.S.Kocham cię i teraz sięgam po każdą jej książkę z ciekawością. Zawsze znajduję w nich ciepłą i wzruszającą historię. I taka jest również „Kiedy cię poznałam”, trafia w serce i skłania do refleksji.

Jasmine i Matt są sąsiadami. Oboje znaleźli się w zwrotnym momencie swego życia. Jasmine została zwolniona z pracy, którą kochała. Miłość do chorej na zespół Downa siostry, nie zapełnia pustki w jej życiu. Zaczyna obserwować swego sąsiada, Matta. Mężczyzna nie budzi jej sympatii od czasu, kiedy na antenie radia, w którym pracował, nie zareagował na komentarze słuchaczy dotyczące chorych na zespół Downa. Matt został zawieszony w pracy za kontrowersyjne wypowiedzi na antenie. Teraz rozładowuje swoje frustracje, pijąc i imprezując. Każde z nich inaczej reaguje na zmiany w swoim życiu, a jednak bardzo podobnie. Ich drogi nieoczekiwanie splatają się i okazuje się, że więcej ich łączy niż dzieli…..

Celia Ahern napisała kolejną, świetną, ciepłą powieść, która jest przy tym bardzo mądra i skłania czytelnika do refleksji. Opowieść działa na wyobraźnię i porusza głęboko ukryte struny w naszej duszy. Narratorem powieści jest Jasmine, która wspomina swoje dzieciństwo i tym samym, mamy okazje lepiej ją poznać i zrozumieć. Widać jej miłość do chorej siostry, ale i nadopiekuńczość i przesadną troskę. Wszyscy ludzie, którzy źle odnoszą się do chorych na zespół Downa są przez Jasmine skreśleni na stracie. A często ludzie nie rozumieją inności i choroby, trzeba im przybliżyć temat, aby mogli zmienić swoje zachowanie. 
Znajomość Jasmine i Matta zaczyna się niespecjalnie dobrze, ale z czasem, im bardziej się poznają, to się zmienia. Problemy zbliżają ich do siebie i okazuje się, że mogą sobie wzajemnie pomóc. Ich animozje znikają, a zastępują je zupełnie inne uczucia. 

Celia Ahern jest specjalistką od budowania klimatu oraz przedstawiania głębi swoich bohaterów. Jej książki są mądre i głębokie, poruszają ważne tematy, a przy tym są lekkie w odbiorze. Bardzo lubię jej pióro !Książkę Kiedy cię poznałam możecie kupić Tania książka - Tanie Książki i podręczniki


3 komentarze:

 1. Jak na tę chwilę nie za bardzo zaczytuję się w Ahern :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O, ta książka już jakiś czas temu rzuciła mi się w oczy i nie mogę przeboleć, że jeszcze jej nie przeczytałam...
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Kupiłam niedawno tę książkę, niedługo ją przeczytam i podzielę się moimi wrażeniami :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...