wtorek, 9 czerwca 2015

Sardynia. Pascal Lajt - Renata Suchodolska, Bogusław Michalec, Sławomir Adamczak

Niezapomniane muzeum w Cagliari Twierdza Su Nuraxi tysiącleci Tysiące koni w Giara di Gesturi Sardynia to wyspa pełna tajemniczego uroku. Wynurzająca się z wód Morza Śródziemnego między Afryką a Europą, jest pełna niespodzianek i urzekającego piękna. Wciąż ma w sobie coś, co przemawia do indywidualistów i samotników, choć bezpowrotnie minęły czasy, gdy była lądem nieodkrytym przez turystów.

Okładka: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 156
Wydawnictwo: Pascal
 
Cykl: Pascal Lajt

Uwielbiam podróże, a w tym roku, na koniec czerwca wybieram sie na Sardynię. Zbieram informacje, czytam na ten temat i planuję, co chciałabym zobaczyć. Często w podróżach sięgam po przewodniki Pascala, są świetnie napisane, bardzo aktualne i ciekawe. Tym razem wybrałam przewodnik po Sardyni z cyklu Pascal Lajt.

Sardynia to jedna z większych, włoskich wysp na Morzu Śródziemnym. To piękna, skalista wyspa, ze stolicą w Cagliari, otoczona przepięknymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Ja wyląduję na północy wyspy, w Olbii. 

Wyspa ma typowo śródziemnomorski klimat, więc liczę, że pogoda na pewno nam dopisze, będziemy się cieszyć słońce i relaksować na plaży. Ale nie tylko na plażowanie sie nastawiam, chciałabym również poznać kulturę i zobaczyć ciekawe miejsca. A swoje natchnienie biorę z przewodnika po Sardynii Pascal Lajt, który na pewno zabiorę ze sobą.

  

Przewodnik otwiera informacja o szybkim zwiedzaniu stolicy - Cagliari w 24 godziny - pomysłowa i ciekawa. Potem następuje szereg uniwersalnych i bardzo przydatnych informacji na temat wyspy, jej położenia, rysu historycznego, kultury, kulinariów, czy zakupów. Znajdujemy również informacje, gdzie warto udać się z dziećmi i info o cyklicznych imprezach kulturalnych.


Potem następują informacje na temat konkretnych regionów Sardynii, podzielonych na części : północno-wschodnią, północno-zachodnią, zachodnie wybrzeże, południe wyspy i wnętrze wyspy. A na końcu znajdziecie kwintesencję, czyli rozdział Musisz wiedzieć!


W opisach regionów znajdziecie mnóstwo przydatnych informacji - gdzie spać, gdzie jeść, gdzie warto pojechać, jakim środkiem transportu i za ile. Oczywiście, najwięcej miejsca poświęcono opisom interesujących miejsc i atrakcji turystycznych. 

Przewodnik jest pięknie wydany, na kredowym papierze, bogato ilustrowany i ma bardzo przystępną formę. Z chęcią z niego będę korzystała na miejscu, na Sardynii i obiecuję opisać, jak sprawdził się w praktyce :)
3 komentarze:

 1. No i jak, pani Anno, czy przewodnik się sprawdził?
  Renata Suchodolska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się przydał - stanowił stały element wyposażenia mojej torebki :) Kompendium wiedzy w prostej i przejrzystej formie - ja korzystałam! Dziękuję :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...