sobota, 22 sierpnia 2015

Central Park - Guillaume Musso

Najnowsza powieść mistrza thrillera i jednego z najpoczytniejszych pisarzy w historii literatury francuskiej.
8 rano. Alice i Gabriel budzą się na ławce w Central Parku skuci ze sobą kajdankami. Nie znają się i nie pamiętają, żeby się kiedykolwiek spotkali. Poprzedniej nocy Alice bawiła się z przyjaciółkami na Polach Elizejskich, a Gabriel grał na pianinie w dublińskim klubie. Niemożliwe? A jednak… Jak wplątali się w tę niebezpieczną historię? Plamy czyjej krwi znajdują się na koszulce Alice? Dlaczego w jej broni brakuje jednego pocisku?

Okladka: miękka
Ilość stron: 352

Chętnie sięgam po książki Guillaume Musso, który pisze doskonale i nieustannie mnie zaskakuje. Potrafi niezwykle umiejętnie połączyć wydarzenia realne z odrobiną magii i fantastyki. U niego nic nie jest proste i oczywiste - i to jest właśnie piękne, a przy tym w jego powieściach jest mnóstwo emocji. Najnowsza powieść "Central Park" trzyma w napięciu już od pierwszych stron.

Głównymi bohaterami książki są Alice i Gabriel. Zupełnie obcy sobie ludzie, którzy budzą się w nieznanym miejscu, skuci ze sobą kajdankami. Są zaskoczeni, zdezorientowani i źli. Co jest grane?
Okazuje się, że znajdują się w Nowym Jorku, w sercu Cental Parku - to jakby wylądowali w kosmosie.... Dlaczego? Ano dlatego, że dzień wcześniej Alice imprezowała z koleżankami w Paryżu i nigdzie się nie wybierała, a Gabriel grał w nocnym klubie w Dublinie. Kobieta jest policjantką, która straciła męża i ciągle to rozpamiętuje, a Gabriel jest muzykiem, który grywa w klubach.
Nigdy wcześniej się nie spotkali, a teraz są zdani tylko na siebie. Muszą sobie zaufać, spróbować rozwiązać zagadkę tajemniczego przeniesienia i spróbować wyjść cało z opresji, a proste to na pewno nie będzie. Nie mają dokumentów, ani pieniędzy, ani ubrań. Są za to skuci kajdankami, Gabriel ma ranę na ręce, a Alice zakrwawioną koszulę i pistolet, w którym brakuje jednego naboju...... A ich śladami kroczy seryjny morderca.
W jaką kabałę się wplątali? Dowiedzcie się sami - emocji nie zabraknie :)

"Central Park" to porywający thriller, intrygujacy i tajemniczy. Ma niesamowity klimat i trzyma w napięciu aż do końca, a finał zaskakuje! Musso znakomicie potrafi stworzyć klimat tajemnicy i niedopowiedzenia, a uczucie napięcia i ciekawości rośnie z każdą przeczytaną stroną. Rewelacja!
Powieść zaskakuje na każdym kroku, a akcja mknie jak burza i porywa czytelnika ze sobą w wir wydarzeń. Całość wydaje się niewiarygodna, a jednak ma swoje uzasadnienie - będziecie zaskoczeni tak jak ja :)
Musso tak skutecznie nas zwodzi i podsuwa różne hipotezy, że nie byłam w stanie przewidzieć jego kolejnych posunięć - po prostu książka jest genialna!
Dodatkowym wątkiem wplecionym do fabuły są wspomnienia Alice związane z jej mężem, pokazane na zasadzie retrospekcji. Urozmaica to całość, ale i dodaje jej tajemniczości. 

Podsumowując, "Central Park" okazał się jedną z najlepszych książek Guillaume Musso, jakie czytałam, a było ich całkiem sporo. Polecam gorąco - bo naprawdę warto ją przeczytać!

6 komentarzy:

 1. Świetna recenzja, książkę koniecznie muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham Musso i niedługo będę tę powieść czytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet lubię tego autora, więc kto wie, czy nie sięgnę i po tę jego książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tego autora nie znam, ale widzę, że może to błąd. Ciekawa recenzja i oczywiście będę miała powieść na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książkę mam już! Niedługo ją przeczytam :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu, aż do ostatniego zdania. Podczas czytania ciekawość sprawiała,że ciężko było odłożyć książkę na moment.Mistrz literatury francuskiej spisał się na medal. Autor nie pozwala czytelnikowi na nudę. Teraz wiem, że nie przejdę obojętnie obok książek Guillaume Musso. Polecam wszystkim o mocnych nerwach!

  Recenzja u mnie na blogu
  http://modnaksiazka.blogspot.com/2015/10/na-zawsze-skada-sie-z-wielu-teraz.html

  Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru <3

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...