wtorek, 11 sierpnia 2015

Prezydencki romans - Nicola Kraus, Emma McLaughlin

Miała 22 lata, ledwie trzy tygodnie wcześniej skończyła college. Sądziła, że jej życie dopiero się zaczyna. Wtedy poznała jego... Jamie McAlister właśnie skończyła studia. Jedynym, na co może liczyć, jest etat w Starbucksie, niespodziewanie jednak trafia na dziesięciotygodniowy prestiżowy staż w Białym Domu. Przypadkowe spotkanie z prezydentem Gregiem Rutlandem zapoczątkowuje flirt, który jednak szybko przeradza się w coś o wiele poważniejszego. Gdy wychodzą na jaw intymne szczegóły ich związku, Jamie wraz z najbliższymi znajdzie się w ogniu wyrachowanej publicznej nagonki prowadzonej przez politycznych wrogów Grega, a być może - bez względu na łączące ich uczucie - także przez niego samego...

Okładka; miękka
Ilośc stron: 368
Premiera:    sierpień 2015

Duet Nicola Kraus i Emma McLaughlin są w Polsce doskonałe znane z powieści Niania w Nowym Jorku, czy Pracująca dziewczyna. Ich książki pokazują nam cienie i blaski wielkiego świata, odkrywają przed czytelnikiem kulisy nieznanego. Tak było i tym razem - w "Prezydenckim romansie" zaglądamy za kotary Białego Domu i poznajemy inną stronę polityki. 

Chwilę po zakończeniu collage'u, 22-letnia Jamie McAlister trafia na prestiżowy staż do Białego Domu. To doświadczenie i wpis w dokumentachpo jego zakończeniu, ma jej otworzyć drzwi do świetnej pracy -zdecydowanie lepszej niż stanie za ladą w Starbucksie, czy McDonaldzie. Dziewczyna ma wyższe aspiracje, choć ma świadomość, że ten staż to będzie dla niej ostra szkoła przetrwania. Jednak nie spodziewała się, jakie niespodzianki ją tam spotkają.....

Staż okazał się ciężki, a stażyści byli eksploatowani jak tylko można. Jamie po  zakończonym dniu nie czuła nóg. Pewnego dnia miała zanieść dokumenty do podpisu i przypadkiem znalazła się sama w towarzystwie Prezydenta, Grega Rutlanda. To spotkanie zapoczątkowało lawinę zdarzeń. Jamie i Grega coś ciagnęło do siebie jak magnes, a ich niepozorne spotkanie zamieniło się w romans. Niestety, prezydent jako osoba publiczna stale jest pod ostrzałem mediów i paparazzich. Szczegóły ich intymnego pożycia wypłynęły na zewnątrz i powstała z tego afera i publiczna nagonka na Rutlanda. Jamie starała się jak mogła chronić kochanka, swoim kosztem..... Jak skończył się romans z Prezydentem? Przeczytajcie sami!

"Prezydencki romans" ukazuje inne oblicze polityki. To obraz młodej, niedoświadczonej dziewczyny uwikłanej w romans, którego konsekwencji nie przewidziała. To brutalny świat polityki i mediów, gdzie każda sprawa urasta do sensacji. 
Powieść jest napisana lekko, dowcipnie, często wręcz sarkastycznie. Czyta się ją z przyjemnością i ciekawością. Może na kolana nie powali, ale stanowi fajne czytadło na urlop.
Mnie bardzo odpowiada styl pisania duetu Karus&McLaughlin i od czasu do czasu chętnie sięgam po tego typu książki.
 Jeśli ktoś ma ochotę na lekką i niezobowiązującą letnią lekturę - polecam "Prezydencki romans".
5 komentarzy:

 1. Ostatnio kurna czytam albo kryminały, albo historię, mam ochotę właśnie na taką powieść!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno nudzić się nie będziesz i zawsze to odmiana po kryminałach :)

   Usuń
 2. Bardzo chcę przeczytać. Jestem ciekawa czy po sukcesie Niania autorki wykrzesały z siebie kolejny bestseller :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaliczona :) Podobała mi się, akcja się fajnie rozwija, aczkolwiek niedosyt po zakończeniu...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...