poniedziałek, 21 września 2015

25-lecie Rebis - fantastyczna rocznica i świetna impreza

Miałam zaszczyt zostać zaproszona na 25-lecie Wydawnictwa Rebis. Poznańskie wydawnictwo jest już na rynku 25 lat i świetnie prosperuje, przy wsparciu swoich pracowników. Gratulacje!


W sobotę, pojechaliśmy z mężem do Poznania do Concordia Design - bardzo klimatycznego miejsca. To stara drukarnia, odnowiona i zamieniona w restaurację i club.


Wejście wyścielał czerwony dywan, a wewnątrz wszystkich gości witali właściciele Domu Wydawniczego REBIS - Grażyna i Tomasz Szponderowie.

 

Każdy gość został sfotografowany niczym VIP na ściance Rebisu, a książki Rebisu stały dosłownie wszędzie. Między talerzami, pod stolikami, w stosach przy ścianach :) Uczta dla książkomaniaka :)

 

Goście oglądali, czytali, ale również zabierali z sobą książki wychodząc. Każdy dostał czarną torbę Rebisu z katalogiem wydawniczym i audiobookiem Ptaśka W.Whortona 

Ja przywiozłam książkę szczególną - powieść Robina Cooka z okolicznościową dedykacją Prezesa Rebis - mam unikat!


Imprezę otwierał Prezes Szponder, z dowcipnym przemówieniem, podczas którego wyświetlano film o Wydawnictwie. 

Potem nastąpiła część nieoficjalna. Pyszne jedzenie, rozmowy towarzyskie, fantastyczna, klimatyczna muzyka i tańce. W lokalu do północy królowała muzyka na żywo. Rewelacyjna grupa grała smooth jazz, tworząc idealny klimat pasujący do lokalu. 

  

Na imprezie bawiło się ponad 200 osób - śmietanka towarzyska, pracownicy, współpracownicy, politycy, autorzy, tłumacze, itd. 
Ja miałam przyjemność poznać i siedzieć przy jednym stoliku z pania Ewą Ornacką, autorką Alfabetu mafii, którego dodruk będzie wykonywał Rebis. Pani Ewa jest przesympatyczną i bardzo otwartą osobą :)


Przy naszym stoliku siedziały również Panie reprezentujące drukarnię, z której usług korzysta Rebis - pozdrawiam! Dyskusjom o wyższości papieru kremowego nad białym nie było końca :)
Było wesoło, gwarnie i dosłownie nie wiadomo, kiedy upłynął czas.
Wróciłam do domu w świetnym nastroju, pełna wrażeń i nowych znajomości.

Życzę Rebisowi kolejnych 25 lat na rynku 
i setki znakomitych książek, wydanych ku uciesze czytelników!

2 komentarze:

  1. To jeszcze raz powtórzę, że zazdroszczę tego wieczoru, jak nie wiem co:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna impreza i te książki wszędzie:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...