wtorek, 27 października 2015

151 najlepszych restauracji i hoteli w Polsce - Magda Gessler

Polska to dziś dla wszystkich ogromna, radosna niespodzianka. Nasz kraj jest pełen miejsc niezwykłych, rodzinnych, serdecznych i zjawiskowo pysznych, a znalezienie Polski na talerzu nigdy dotąd nie było tak proste. Ekologiczna rodzima kuchnia zaskakuje odkrywaniem na nowo starych, zapomnianych smaków we współczesnej, zdrowej i pełnej smaku formie. Nasze hotele śmiało mogą konkurować z najbardziej znanymi światowymi markami, niejednokrotnie bijąc je na głowę nie tylko jakością usług, ale niepowtarzalną w skali świata lokalizacją. Ogromnie się cieszę, że te wszystkie cuda mamy tuż obok, na wyciągnięcie ręki, w dodatku nader często w cenach zupełnie nieświatowych.
151 najlepszych polskich restauracji i hoteli to mój subiektywny, emocjonalny wybór. Stoi za nim potrzeba podzielenia się z wami moim smakiem i ogromna chęć wskazania pysznych miejsc, których właściciele i ich rodziny pracują z pasją i miłością. Skorzystanie z ich gościnności będzie najlepszym potwierdzeniem, że ten wysiłek ma sens. Dla mnie będzie to ogromna satysfakcja, płynąca z tego, że mogłam pokazać restauracje spełniające marzenia o zapomnianych smakach, i hotele, w których po prostu poczujecie się jak w domu.

Okladka: twarda
Ilość stron: 240
Wydawnictwo:  Pascal 

Magda Gessler to osobowość, pełna temperamentu kobieta, którą zna chyba każdy w Polsce - chociażby za sprawą telewizyjnych programów kulinarnych, jak Kuchenne rewolucje, czy Masterchief. Magda Gessler jest przede wszystkim restauratorką i znawczynią kuchni. Prowadzi własne restauracje, jest jurorką programów kulinarnych, ale i kreatywnie odmienia inne restauracje i daje im nowe życie. Jest bardzo wyrazistą postacią, pełną temperamentu i smaku.


Magda Gessler zna biznes restauracyjny od podszewki, nie tylko potrafi świetnie gotować i prowadzić restaurację, ale zna się również na biznesowej stronie tego przedsięwzięcia. Czego, o wielu powiedzieć się nie da....
Tym razem, w najnowszej książce, Magda Gessler opowiedziała nam o swoich podróżach po Polsce. Stworzyła swoisty przewodnik po polskich hotelach i restauracjach, podzielony na sześć rejonów Polski. Autorka przejechała Polskę wzdłuż i wszeż i podzieliła się z nami smakami, zwyczajami i standardem w odwiedzanych miejscach. Okazało się, że w Polsce jest wiele fantastycznych miejsc, zupełnie nie odbiegających od światowego poziomu, pięknych i smakowitych.

Przewodnik po polskich hotelach i restauracjach jest lekki, wygodny i poręczny. Bardzo ładnie wydany, na kredowym papierze, bogato ilustrowany. Cechuje go bardzo przystępna i lekka forma - w chwilę można znaleźć ciekawiące nas informacje. Na początku znajduje się czytelna mapa Polski z oznaczonymi numerami miejscami, które są opisane w treści. Oprócz opisu i oceny miejsca oraz jego specjalności, znajdzicie tutaj dokładny adres miejsca, stronę www, telefon kontaktowy, itd.


Niestety, co najlepsze to i często stosunkowo drogie, więc nie jest to oferta dla turystów szukających tanich noclegów. Są tutaj jednak opisane również lokale ze średniej półki, które zaskakują pysznymi posiłkami i wysokim poziomem obsługi. Znajdziecie tutaj również lokale znane z Kuchennych rewolucji Magdy Gessler, gdzie można smacznie i tanio zjeść w przyjemnym lokalu. Bardzo fajna pozycja, która powinna znaleźć swoje stałe miejsce w waszych samochodach, obok mapy Polski.

151 najlepszych restauracji i hoteli w Polsce to idealne połączenie poradnika i przewodnika - polecam :)


2 komentarze:

  1. Byłam już w kilku knajpach po rewolucji Magdy Gessler, bardzo lubię Ąkę w Lublinie i jak mogę tam wracać, więc ta książka na pewno jest dobrym wyborem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Reklama restauracji, podobnie jak reklama hotelu czy innego podobnego obiektu to połowa sukcesu. Kiedy p. Magda odwiedza dane miejsce ma fajną reklamę "z miejsca".

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...