środa, 16 grudnia 2015

Sekretna herbaciarnia - Vanessa Greene

Charyzmatyczna dziennikarka Charlotte ma wybrać najlepsze herbaciarnie Wielkiej Brytanii. Wie, że herbaciarnia Nadmorska to miejsce wyjątkowe, ale czy powinna podzielić się tym odkryciem z czytelnikami? Kathryn, samotna matka, dla której Nadmorska jest jedynym azylem, przekonuje Charlie, by nie umieszczała tej herbaciarni w swoim artykule, a w zamian zgadza się uczestniczyć w rekonesansie. Wraz z inną stałą klientką, Séraphine, francuską au pair pasjonującą się wypiekami, podróżują po kraju, odkrywając urocze zakątki. Ale żadna z nich nie przeczuwa, że te podróże pozwolą im odkryć coś jeszcze…

Okładka: miękka
Ilość stron: 368
Wydawnictwo: Świat Książki
Cykl: Leniwa Niedziela

Leniwa niedziela sprawdza się nie tylko w niedzielę. To fajny, babski cykl, po który z przyjemnością sięgam. To dobre książki w pięknym wydaniu.


Pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia z domu, za to idealnie sprawdza się dobra książka i kubek doskonałej herbaty. I jak pięknie mi się tym razem zgrało tematycznie :)

"Sekretna herbaciarnia" to ciepła i wzruszająca opowieść o miłości, przyjaźni i macierzyństwie, o poszukiwaniu swego pomysłu na życie.
Los sprawił, że ścieżki czterech kobiet splotły się i odmieniły swe życie. Poznajcie Letty, Kat, Charlie i Seraphine, bohaterki "Sekretnej herbaciarni".Wszystkie połączyło niezwykłe miejsce, jakim jest Nadmorska, klimatyczna herbaciarnia, którą prowadzi leciwa już Letty. To u niej znajduje spokój i ukojenie Kat, młoda matka samotnie wychowująca synka, która szuka pracy. Jest córką najbliższej przyjaciółki Letty i kimś bardzo jej bliskim. Tutaj kieruje swe kroki Charlie, młoda i ambitna dziennikarka, która pisze obszerny artykuł o angielskich herbaciarniach, a przy okazji pomaga swej siostrze i poprawia siostrzane relacje. Dołącza do nich Seraphine, francuska au pair, która przyjechała uczyć języka córkę miejscowego weterynarza Adama, Zoe. Dla Seraphine to również czas na przemyślenie swego związku i podjęcie ważnych decyzji życiowych.
Kobiety połączyła przyjaźń i wspólna praca nad artykułem Charlie. Stały się dla siebie ważnymi osobami, pomimo iż ich ścieżki znowu musiały się rozejść - ich przyjaźń pozostała.
W ich życiu pojawiła się miłość, przeszłość odbiła swe piętno na teraźniejszości, jednak ich wzajemne wsparcie pozostało. Warto w życiu mieć prawdziwych przyjaciół, nawet na odległość.....

"Sekretna herbaciarnia" to pięknie napisana opowieść o przyjaźni, która pokazuje jak wielką jest wartością. To również opowieść o trudach macieżyństwa, miłosnych uniesieniach, ale i o przeszłości, czy akceptacji własnej orientacji seksualnej. Autorka wplotła w swą opowieść niełatwy temat, jakim ciągle są mniejszości seksualane. Mamy tutaj lesbijkę, której bardzo trudno wyjawić prawdę swoim bliskim i przyznać się do swej miłości do kobiety. Vanessa Greene pokazuje jak ważna dla ludzi jest akceptacja rodziny i szczerość we wzajemnych stosunkach. Mamy tutaj również wątek wychowywania dziecka przez rozwiedzionych rodziców, mieszkających daleko od siebie. Mamy miłość i niezwykłą przyjaźń. A wszystko w przecudnych plenerach i magicznym miejscu, jakim jest Nadmorska.

"Sekretna herbaciarnia" to ciepła, wzruszająca i bardzo mądra opowieść o życiu - idealna na świateczne popołudnie. Ja właśnie kupiłam drugi egzemplarz - dostanie go pod choinkę moja mama i na pewno będzie zachwycona :) Polecam serdecznie!
8 komentarzy:

 1. Mam zamiar ją przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Się zgrałyśmy, bo ja też sobie podczytuję. Zresztą dobrze to wiesz. Jak na razie baaardzo mnie się podoba

  OdpowiedzUsuń
 3. Się zgrałyśmy, bo ja też sobie podczytuję. Zresztą dobrze to wiesz. Jak na razie baaardzo mnie się podoba

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojeju, bardzo chcę tę książkę, czekam na przesyłkę i od razu zabieram się za czytanie :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj
  Uwielbiam książki, a tę propozycję kobiecą dostałam na urodziny i Mikołajki:)
  Przeczytałam, polecam:)
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj
  Uwielbiam książki, a tę propozycję kobiecą dostałam na urodziny i Mikołajki:)
  Przeczytałam, polecam:)
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...