wtorek, 21 czerwca 2016

Łaskun - Katarzyna Puzyńska

Kolejny, szósty tom sagi o Danielu Podgórskim, Klementynie Kopp i innych policjantach z malowniczego Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym.  W domu pewnego bezrobotnego sędziego policja odkrywa makabryczną inscenizację. Sprawca stworzył postać składającą się z rozczłonkowanych zwłok prawnika i nieznanej kobiety. Wkrótce okazuje się, że na miejscu zbrodni znajduje się dowód inkryminujący aspiranta Daniela Podgórskiego. Odkrycie tożsamości drugiej ofiary tylko pogarsza sytuację policjanta. Czyżby to Daniel stał za morderstwami? A może to ktoś z komendy chce wrobić go w podwójne zabójstwo? Tylko skoro Podgórski jest niewinny, to dlaczego ucieka?

Format: e-book
Ilość stron:   832
Cykl:  Lipowo tom 6

Wreszcie w moje ręce trafił szósty tom serii o Lipowie - uwielbiam to miejsce i ludzi, który tam mieszkają i pracują. Z przyjemnością witam się z nimi - ostatnio mam tak niewiele czasu, czytam, ale piszę rzadziej. W takich książkach znajduję wytchnienie i chwilę dla siebie.

Spotykamy ponownie naszego starego znajomego, komisarza Daniela Podgórskiego. Wiele zmieniło się w jego życiu, Jak pamiętacie, przeniósł się na komisariat policji w Brodnicy i niestety nie jest już związany z Weroniką... 
Aktualnie przyjdzie mu zająć się kolejną sprawą, a tych w okolicy nie brakuje. Odbiera zgłoszenie o zabójstwie i udaje się na miejsce zbrodni. W domu sędziego znajduje jego zwłoki w makabrycznym stanie - są rozczłonkowane i wymieszane z fragmentami zwłok kobiety. Swoisty dance macabre, który niejednego by powalił na wejściu. Kim jest rozczłonkowana kobieta i dlaczego ktoś stworzył taką przerażającą inscenizację? Tego musi się dowiedzieć Podgórski,a  wcale nie będzie mu łatwo... Na jego drodze ponownie pojawia się Weronika. A przemilczenie pewnych kwestii sprawia, że sam staje się podejrzanym. Czy ktoś celowo chce wrobić Podgórskiego? Oto jest pytanie! A odpowiedzi szukajcie w szósty tomie Lipowa - czeka wams tutaj wiele emocji i zaskoczenie :)

Katarzyna Puzynska nie odpuszcza ani na chwilę i znowu nas zaskakuje, a jej pomysłowość wydaje się nie mieć granic. Pakuje Podgórskiego w kłopoty, a my z zapartym tchem obserwujemy jak on próbuje się z nich wyplątać, a przy okazji wyjaśnić makabryczne zabójstwo. 
Szósty tom, wcale nie mniejszy objętościowo od pozostałych, nie ustępuje im ani na jotę, a wręcz powiedziałabym, że pani Puzyńska z każdym tomem jest lepsza i bardziej wyrafinowana. Aż się boję, co spotka policjantów z Lipowa w siódmym tomie :)
Słowem - rewelacyjna książka, pod każdym względem - wątku kryminalnego, ogólnej fabuły i tej nuty drwiny, która zawsze towarzyszy opowieściom z Lipowa. Lipowo jest the best :) Polecam!

3 komentarze:

 1. czytałam ostatnio Motylka i planuję sięgnąć po następne części :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze żadnej książki owej autorki, ale kilka jej pozycji czeka już na moim czytniku. Obym szybko znalazła na nie czas bo zapowiadają się świetnie :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. fantastycznie jej ta książka wyszła. Nie mogę się nachwalić!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...