piątek, 17 czerwca 2016

Bazyliszek - Tomasz Konatkowski

Czwarty tom ze stołecznej serii kryminałów: współczesna Warszawa, skomplikowane śledztwo z wątkiem sekty, zdrady i zemsty. Ważny pracownik banku zostaje zamordowany, nie mija wiele czasu, a ktoś znajduje zwłoki młodej dziewczyny. Okazuje się, że obie ofiary pracowały w tym samym biurowcu.
Komisarz Nowak bada kilka wątków, najbardziej obiecujący wiąże się z tajemniczym światem sekt i duchowych hochsztaplerów. Na tym grząskim gruncie – zbywany przez księży i niemający jasnych wyników – Nowak, agnostyk i sceptyk, nie czuje się pewnie… Tomasz Konatkowski po kilku latach milczenia wraca z wyśmienitą powieścią, najlepszą w jego stołecznym cyklu: pełną napięcia i mroku, precyzyjnie odmalowującą pracę śledczych, wreszcie: zaskakującą w finale.

Okładka: miękka
Ilość stron: 448
Wydawnictwo: W.A.B

Bazyliszek to kolejna powieść z cyklu o komisarzu Adamie Nowaku. 
Akcja dzieje się we współczesnej Warszawie. Pracownik jednego z banków zostaje zamordowany, a jego zwłoki znaleziono w samochodzie. Sprawą zajmuje się komisarz Nowak, przy asyście aspiranta Pawlaka. W niedługim odstępie czasu zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Początkowo obu spraw nikt ze sobą nie łączy. Jednak okazuje się, że ofiary łączy miejsce pracy.
Wątków, które bada Nowak jest wiele. Jedne mniej, drugie bardziej zaskakujące. 
Wynik tego dochodzenia będzie zaskakujący i ... przerażający.

Tomasz Konatkowski powraca z kolejnym tomem przygód komisarza Nowaka w wielkim stylu. Powieść jest wciągająca, trudna do przewidzenia i bardzo realna. 
Wiele zmieniło się w życiu głównego bohatera, ma w końcu przy swoim boku kobietę, ma prawie swoje dziecko, zdecydowanie mniej pije i zupełnie jakby się zmienił. Nadal jednak jest bardzo dociekliwym i inteligentnym policjantem, zaangażowanym w swoją pracę i spostrzegawczym. Tym razem musi zmierzyć się z czymś zupełnie innym, On, agnostyk, musi zmierzyć się z wiarą i jej różnymi obliczami, z sektami i klerem. 
Powieść jest bardzo intrygująca i pokazuje nam tematykę sekt i oszustów. Inna rzeczywistość, która idealnie wplata się aktualną rzeczywistość.
Intrygująca, zaskakująca i bardzo prawdziwa! Mnie porwała - a wam polecam!


Książkę Bazyliszek możecie kupić
na stronie EMPIK.COM

Sklep internetowy empik.com

1 komentarz:

  1. Lubię tę serię. Czytało się całkiem nieźle i autor z każdym kolejnym tomem rozkręcał się :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...