środa, 24 sierpnia 2016

Barcelona na zawsze - Anna B. Kann

Życie Ewy zmienia się w momencie, gdy dowiaduje się, że straciła męża. Choć żyli w separacji, nie wie jak zacząć od nowa. Czy powinna wrócić do Paco – swojej hiszpańskiej miłości, który ją zranił? A może zaangażować się w związek z Januszem – przyjacielem z lat studenckich? Powieść o dojrzałej miłości z Barceloną, flamenco i tangiem w tle.

Format: e-book
Wydawnictwo: Pascal
Premiera:  31 sierpień 2016

Bardzo się cieszę, że Anna B. Kann kontynuuje swoją hiszpańską opowieść. Z przyjemnością przeczytałam przedpremierowego e-booka "Barcelona na zawsze" i spotkałam się z Ewą, Gośką i Marią.

Ewa i Maria to siostry, które w dorosłym życiu budują nowe relacje między sobą. Życie ich nie rozpieszcza, a więzy krwi okazują się jednak silne. Gośka jest przyjaciółką Ewy. Obie uwielbiają flamenco, kulturę hiszpańską i mają wiele wspomnień związanych z tym krajem.
Życie Ewy wywróciło się do góry nogami, kiedy będąc w Hiszpanii z Paco, dowiedziała się o śmierci męża i błyskawicznie musiała wracać do domu. Pozostawiła za sobą niedokończone sprawy w Hiszpanii, a w Polsce musiała układać życie na nowo. Depresja tego nie ułatwiała, jednak musiała myśleć o córkach, a przyjaciele i siostra nie opuścili jej w trudnych chwilach.

Maria wspiera siostrę i kontroluje jej nastrój, aby w tych złych momentach wkroczyć i pomóc jej. Życie kobiety nie jest proste, uwikłana jest w związek z Janem, który przebywa przy chorej byłej żonie. Nie widzi przyszłości dla nich dwojga, choć tak pięknie się zapowiadał. Maria powoli dojrzewa do podjęcia decyzji, które kompletnie zmienią jej życie - dzieli się z nimi z siostrą i spotyka poparcie i radość.

Gośka po powrocie z Hiszpanii i wielu nieudanych związkach, w końcu spotkała tego jedynego. Artur kocha ją i wspiera, planują dalsze życie. Gośka nie może przeboleć zerwania Ewy i Paco. Postanawia pomóc losowi i planuje w tajemnicy ich spotkanie. Niech życie zweryfikuje ich decyzje :)

"Barcelona na zawsze" to opowieść o trzech kobietach, które wiele łączy, ale i wiele różni. Każda z nich jest inna i ma inne podejście do życia, jednak wspierają się wzajemnie, szczególnie w trudnych chwilach.

Anna B. Kann napisała niebanalną i bardzo prawdziwą historię, jak z życia wziętą. Autorka ma lekkie pióro i jej książki czyta się szybko i z dużą przyjemnością. Ja chłonęłam hiszpańskie klimaty i odniesienia, których w jej powieściach jest dużo. Flamenco, taniec i muzyka, pasja i życie - mnie zachwyciły i porwały. Jestem wielbicielką wszystkiego co włoskie i hiszpańskie, więc bardzo lubię te klimaty w książkach. Anna B.Kann pisze bardzo obrazowo i sprawia, że moja wyobraźnia szaleje.

Polecam serdecznie jej nową książkę - Barcelona na zawsze :)


2 komentarze:

  1. Lubię hiszpańskie klimaty i historie o kobietach, więc czuję się zachęcona do lektury, :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmm, książka raczej nie w moim stylu, ale być może przekonałabym się do jej przeczytania (skoro nie jest banalną powieścią, to tym bardziej na plus) :)

    FioletowaKanapa

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...