środa, 7 września 2016

Kamfora- Małgorzata Łatka

Nawet to, czego nie powiesz, może zostać użyte przeciwko tobie.
W centrum Krakowa dochodzi do wstrząsającego odkrycia. Brutalnie okaleczone ciało kobiety zostaje odnalezione w parku. Przyczyna śmierci – liczne ciosy zadane ostrym narzędziem. W ciągu kilku miesięcy już trzy ofiary zamordowano w podobny sposób. Prowadzący sprawę komisarz Jakub Zagórski jest pewien, że ma do czynienia z seryjnym zabójcą. Co łączy te kobiety? Przypadek czy misternie ułożony plan? Komisarz Zagórski zwraca się o pomoc do Leny Zamojskiej – specjalistki od mowy ciała. Jej wiedza i doświadczenie mają pomóc w ujęciu przestępcy. Śledztwo nabiera tempa. Czy uda im się powstrzymać mordercę zanim zginie kolejna kobieta?

Okładka: miękka
Ilość stron:   376
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Na firmamencie polskiej powieści kryminalnej błyszczy nowe nazwisko i można z dumą ustawić je obok Miłoszewskiego, Mroza i Bondy - to Małgorzata Łatka. I zapamiętajcie je, bo będzie o niej głośno. Jej bohaterowie, specjalistka mowy ciała Lena Zamojska i komisarz Jakub Zagórski to również duet godny uwagi.

W centrum Krakowa dochodzi do serii wstrząsających zabójstw młodych kobiet. Cechuje je podobny wygląd, stan niezależnej singielki i... status na portalu randkowym. Najpierw znikają bez śladu, aby zostać porzuconymi w krakowskich parkach.

Sprawą zajmuje się komisarz Jakub Zagórski, jednak efektów brak. Spędza mu to sen z oczu, a jego szefowa, Smoczyca, naciska na wyniki. Na jej  życzenie, ..i wbrew sobie, spotyka się ze znaną specjalistką mowy ciała, Leną Zamojską, córką znanego sędziego. Nie jest przekonany co do możliwości jej pomocy w śledztwie, jednak kobieta zaskakuje go już na początku,
Później zaczynają współpracować. Lena szkoli policjantkę, która ma wystąpić jako wabik na mordercę. Plan nie wypala i na skutek splotu wielu okoliczności, Lena sama występuje jako smakowity kąsek dla Kamfory. Ten chwyta przynętę, ale okazuje się bardzo sprytny. Czy sprytniejszy od policji??? Przeczytajcie sami!

"Kamfora" to znakomity thriller, pod każdym względem. Bardzo oryginalny, świetnie napisany i intrygujący. Ma swój niepowtarzalny klimat i bardzo ciekawą tematykę. Kwestie związane z mową ciała i odczytywaniem znaków, które mimowolnie przekazujemy, okazuje się szalenie interesującym tematem. A połączenie tego z wątkiem kryminalnym dało naprawdę zaskakujące efekty. Jeśli do tego dodacie świetne kreacje bohaterów, Leny i Jakuba, powieść nabiera głębi, a całość daje zaskakujące efekty.
Ja byłam zaciekawiona i pod ogromnym wrażeniem Małgorzaty Łatki - ona naprawdę potrafi rewelacyjnie pisać, a ze swego pomysłu wycisnęła ostatnie soki. Jestem przekonana, że o tej autorce jeszcze nie raz usłyszymy, a ja już wypatruję kolejnych tomów opowieści o duecie Zagórski&Zamojska.
Polecam serdecznie - nie zawiedziecie się!2 komentarze:

  1. Najpierw rodzime fantastyka rozwinęła skrzydła, teraz kolej na na kryminały! Zaciekawiłaś mnie bardzo, muszę poszukać u siebie w bibliotece tej pozycji.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...