środa, 5 października 2016

Stalker - Lars Kepler

Kiedy do policyjnej skrzynki mailowej trafia krótki film przedstawiający kobietę w oknie, wszyscy uznają to za dziwny żart, ale już kilka dni później nikomu nie jest do śmiechu. Kobieta z okna pada ofiarą brutalnego morderstwa, jakiego nie pamiętają nawet najbardziej doświadczeni śledczy. Po paru dniach sytuacja się powtarza. Ofiarę kolejnego mordu znajduje jej mąż, który pod wpływem szoku sprząta miejsce zbrodni, a żonę obmywa z krwi i układa do snu. Niewiele pamięta i nie jest w stanie złożyć zeznań. Policyjny psychiatra Erik Maria Bark postanawia wprowadzić go w stan hipnozy, żeby dotrzeć do jego wspomnień. Hipnotyzer nie jest jednak gotowy na to, czego się dowie. Teraz musi zacząć kłamać. Policja jest bezsilna. Takie sprawy trafiały zawsze na biurko Joony Linny, jednak komisarz zaginął ponad rok temu i już dawno został uznany za zmarłego…

Okłądka: miękka
Ilość stron:  604
Wydawnictwo:  Czarne

Lars Kepler to jeden z autorów, po którego książki sięgam "w ciemno". Nie muszę czytać streszczenia, po prostu wiem, że będzie dobra. Jeszcze ani razu się nie zawiodłam. Jeśli nie znacie jego książkę - polecam Hipnotyzera, choć Stalker nie ustępuje jej na krok. To doskonałe thrillery, oryginalne, świetnie napisane, które sprawiają, że skóra cierpnie.

Pewnego dnia na policyjną skrzynkę milową trafia krótki filmik, który przedstawia kobietę podglądaną przez okno. Kobieta przebiera się i jest zupełnie nieświadoma, że ktoś ją podgląda i nagrywa. Film nie spotyka się z wielkim zainteresowaniem policji, do czasu, aż okazuje się, że kobieta została brutalnie zamordowana. Sprawę prowadzi  komisarz Margot Silverman, która znajduje się w bardzo zaawansowanej ciąży, a jednak nie chce pozostawić tej sprawy. Ma podejrzenia, że mają do czynienia z seryjnym mordercą. Co potwierdza kolejny film i kolejna zamordowana kobieta. Do współpracy przy sprawie zostaje poproszony znany psychiatra Erik Maria Bark, który wprowadza w stan hipnozy męża ofiary, aby poznać szczegóły zbrodni. Po tej sesji zaczyna kłamać, bo powraca sprawa sprzed lat, która nie daje mu spokoju. 
Sprawa jest pozornie beznadziejna, ale Margot ma jeszcze jednego asa w rękawie - prosi o pomoc dawnego kolegę Joonę Linny. Takie sprawy rozwiązywał tylko on - czy i tym razem wspólnymi siłami uda im się powstrzymać bestialskiego mordercę? Przeczytajcie!

Akcja powieści mknie jak burza i porywa wszystkich wokół. Książka jest tak absorbująca, że wręcz zapomina się o wszystkim wokół i skupia na akcji.
Kepler stworzył kolejny znakomity thriller, który sprawia, że na skórze chodzą ciarki, a człowiek boi się spojrzeć w okno po zmroku. Fabuła jest przedstawiona niezwykle wyraziście i daje pole do wyobraźni. Sprawia, że skrywane wewnątrz lęki ujawniają się i wychodzą na zewnątrz, co tylko potęguje odczucia wywoływane przez Keplera w jego powieści.
Czytałam pełna fascynacji i zaintrygowana finałem, a jest on zaskakujący i mało przewidywalny. 
Mnie Lars Kepler uwiódł po raz kolejny znakomicie przygotowanym i napisanym thrillerem, który sprawia, że oglądamy się za siebie po zmroku na każdy szelest....


Książkę STALKER oraz wiele nowości możecie kupić 
w księgarni TaniaKsiazka.pl


4 komentarze:

 1. Jeszcze nic tego autora nie czytałam, zle najwidoczniej musze jak najszybciej nadrobić!

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie powoli kończę lekturę i naprawdę mi się podoba :)
  Bardzo złożona i intrygująca historia.

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam dwie jego książki i rzeczywiście jest to autor, po którego można sięgać w ciemno. Fajnie, że wciąż trzyma poziom :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...