piątek, 3 lutego 2017

Siedem spódnic Alicji - Joanna Jurgała-Jureczka

Wśród urokliwych krajobrazów portugalskiego miasteczka Nazaré, chorwackiego Molunatu i polskich Stawisk Alicja będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, kim dla niej jest dumny i wyniosły hrabia Adam Franciszek Przebłocki, a kim może stać się Dawid Zan. Młody celebryta zmuszony jest spędzić parę dni na prowincji. Zanim jednak zamelduje się w hotelu „U Hrabiny”, drogę zajedzie mu traktorek hand made prowadzony przez Czesia Rychłego, którego nazwisko stoi w sprzeczności z jego temperamentem. Czy to będzie to zły, czy dobry znak? Kim okaże się zadziorna i niepokorna dziewczyna, którą uważał za pomocnicę ogrodnika? Jakie wartości odnaleźć można na prowincji, gdzie teraźniejszość przeplata się z przeszłością, a sytuacje opisane z przymrużeniem oka prowokują do pytań o rzeczy ważne i najważniejsze? 

Okładka: miękka
Ilość stron: 304
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Joanna Jurgała-Jureczka jest z wykształcenia historykiem literatury, uwielbia przeszukiwać archiwa i zapoznawać się ze znalezionymi materiałami. Tę jej dociekliwość i znajomość tematu wyczuwa się w powieści „Siedem spódnic Alicji”.

Główną bohaterką powieści jest Alicja Modrzewska, młoda, samodzielna kobieta, bardzo dynamiczna, która spotyka się z dystyngowanym i wyniosłym hrabią Adamem Franciszkiem Przebłockim. Pozornie zupełnie do siebie nie pasują, Alicja jest zbyt porywcza na arystokratkę, a Adam wydaje się być zimny i wręcz flegmatyczny. A jednak coś ich do siebie przyciąga jak magnes. Na skutek przeróżnych wydarzeń ich ścieżki się rozchodzą i młoda kobiet wraca do Stawisk, gdzie stara się poukładać sobie życie bez hrabiego. Spotyka tutaj Dawida Zna, młodego i kontrowersyjnego aktora. Początkowo są w stosunku do siebie niechętni, a z czasem zaprzyjaźniają się. I znowu pojawia się hrabia…

Jak potoczy się życie Alicji? Czy jej poplątane losy w końcu ułożą się w prostą linię?

Przeczytajcie opowieść o Alicji, której perypetie wpisane są w malownicze krajobrazy polskich Stawisk, Nazare, czy chorwackiego Molunatu. Opowieść jest niezwykle barwna i ciekawa, opowiada o przyjaźni, miłości, życiowych dylematach i poszukiwaniu własnej ścieżki życia.

Autorka operuje lekkim i przyjemnym językiem, a książkę czyta się szybko. Pochłonęłam ją w jedno popołudnie i nabrałam wakacyjnego klimatu przed własnym urlopem – o to mi chodziło :)1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...