piątek, 17 marca 2017

Fachowiec - Joseph Finder

Dwudziestoletnie milczenie wkrótce zostanie przerwane… Kiedy dziennikarz śledczy Rick Hoffman traci pracę, narzeczoną i mieszkanie, jedyne, co mu pozostaje, to wprowadzić się z powrotem do domu, w którym spędził swoje smętne dzieciństwo i młodość. Odkąd ojciec Ricka po przebytym udarze zamieszkał w ośrodku opiekuńczym, dom stoi pusty i niszczeje. Próbując co nieco naprawić w tym starym budynku, Rick dokonuje szokującego odkrycia – znajduje schowane za ścianą miliony dolarów. Pieniędzy jest na tyle dużo, by całkowicie odmienić życie Ricka i wszystko to, co do tej pory wiedział i myślał o swoim ojcu. Im więcej jednak tajemnic o przeszłości ojca wychodzi na jaw, w tym większym niebezpieczeństwie zaczyna być Rick. W końcu musi uciekać przed śmiertelnie groźnymi wrogami, którzy desperacko pragną, by przeszłość pozostała pogrzebana. Ricka uratować może jedynie rozwiązanie zagadki ojca – człowieka, który od dwudziestu lat nie powiedział ani słowa…

Okładka: miękka
Ilość stron:   336
Wydawnictwo: Sonia Draga

Joseph Finder jest znanym twórcą thrillerów. Charakteryzują go niebanalne powieści, które mają specyficzny klimat niedopowiedzenia i tajemnicy. Nie inaczej jest w przypadku "Fachowca".

Dziennikarz śledczy Rick Hoffman w jednym momencie traci pracę, niezłe dochody, narzeczoną i dach nad głową. Sprzedaje swoje drogie ubrania, aby mieć za co żyć i przeprowadza się do zrujnowanego domu swego ojca. Ojciec Ricka, prawnik,  od kilkunastu lat przebywa w domu opieki po przebytym udarze i nie mówi, Rick postanawia sprzedać dom, ale w obecnym stanie nie ma na niego chętnych. W naprawę chce się zaangażować i pomóc mu dawny kolega i sąsiad, Jeff, który ma firmę budowlaną, Podczas szacowania kosztów znajdują ukryte za ścianą pomieszczenie pełne pieniędzy. Rick spławia Jeffa, liczy gotówkę i jest zszokowany, bo okazuje się, że jest tego ponad trzy i pół miliona dolarów, Skąd wzięła się  w domu ojca i do kogo należy?
Mężczyzna zaczyna prowadzić własne śledztwo, a najgorsze jest to, że nie ma jak zapytać o to ojca. Odkrywa stare ślady i zaczyna węszyć, co sprawia, że naciska na odcisk niewłaściwym osobom. Ociera się o śmierć, ale dowiaduje się, że jego ojciec był tzw. fachowcem. Co to oznacza? Musicie przeczytać sami - nie będę spoilerować :) Jedno jest pewne emocji wam nie zabraknie!

"Fachowiec" to doskonale napisany thriller, w którym nic nie jest oczywiste, a ślady prowadzą w przeszłość do pozornie niezwiązanego ze sprawą wypadku komunikacyjnego. Brudne pieniądze, nielegalne interesy powiązane z legalnymi, wielka kasa i niebezpieczni ludzie, a wśród nich dążący do prawdy Rick. Jest niebezpiecznie i fascynująco. Joseph Finder znajduje się w swojej szczytowej formie, a Fachowiec to thriller na najwyższym poziomie. Zachęcam do lektury - bo naprawdę warto!2 komentarze:

  1. Widzę, że tobie książka dużo bardziej przypadła do gustu niż mnie. Ciesze się.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...