sobota, 11 marca 2017

Królowa Śniegu - Anna Klejzerowicz

Wyjątkowo długa i mroźna zima, małe miasteczko pod Gdańskiem i morderca, który zbiera krwawe żniwo. W lasach i na bezdrożach zamarzają ludzie. Starsi mieszkańcy zaczynają szeptać o tajemniczej klątwie sprzed lat. Sprawę bada nie tylko lokalna policja, ale również Felicja Stefańska - ambitna i ekscentryczna rzeczniczka prasowa urzędu gminy. Ślady wydają się prowadzić do Królowej Śniegu. Czy ktoś umiejętnie wciela się w rolę baśniowej postaci, by wywrzeć okrutną zemstę? „Królowa Śniegu” to mroczna i mrożąca krew w żyłach opowieść kryminalna, w której podczas prowadzenia śledztwa odbijają się echem głosy z nieodległej przeszłości. Czy dobro - jak w baśni - pokona zło?

Okładka: miękka
Ilość stron: 280
Wydawnictwo: Filia

Królowa śniegu to specyficzna powieść. To połączenie thrillera z baśnią Andersena. 

Zima. Śnieg, mróz, las. A w tym lesie, coraz to w innej miejscowości zamarzają amatorzy mocnych trunków, którzy do ideałów nie należą. Klątwa, fatum, czy przemyślane działanie?
Koło ostatniego ciała znaleziono ślad buta, damskiego pantofla.... trochę przystępny śniegiem i nie bardzo wyraźny, ale bez wątpienia kobiecy. 
Fala cyklicznych zamarznięć zaintrygowała lokalną dziennikarkę Felicję, która wbrew woli swej przyjaciółki i szefowej, lokalnej radnej, zaangażowała się w prywatne śledztwo. Pomaga jej w nim młody lokalny policjant o nazwisku Ryba. 
Felicja zbiera informacje od okolicznych mieszkańców na temat każdej z zamarzniętych osób. Sprawa nabiera tempa, kiedy jeden z planowanych denatów przeżywa i opowiada niesamowitą opowieść o Królowej śniegu, którą spotkał.
Wynik śledztwa prowadzonego przez Felicję i Rybę zaskakuje... Szczególnie zaskoczona jest radna Greta, której ojciec przed laty również zamarzł, nie on jedne zresztą. Sprawa ma bowiem początek w przeszłości.

Anna Klejzerowicz to polska pisarka o dużej wyobraźni i lekkim piórze. Jej książki są zawsze ciekawie zaaranżowane, przemyślane i świetnie napisane. Jest pisarką różnorodną tematycznie i stylowo. Bardzo lubię jej książki, bo jak w pudełku czekoladek Forresta Gumpa - "nigdy nie wiem na co trafię".
" Królowa śniegu" to powieść wciągająca i tajemnicza, a cytaty z Królowej Śniegu Andersena ubarwiają ją i nadają jej specyficznego klimatu. Polecam serdecznie!


znajdziecie w księgarni Tania Książka


2 komentarze:

  1. Przeglądając internet w poszukiwaniu ciekawej książki trafiłam na twojego bloga. Zobaczyłam post z bodajże 2013 roku i stawiałam, że już nie piszesz. O dziwo, ku mojemu zaskoczeniu nadal jesteś! Oczywiście zostaję na stałe i zapraszam na mojego bloga, gdzie recenzjuje filmy i książki http://filmy-ksiazki-recenzje.blogspot.com/
    Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę przeczytać, wcześniejsze książki Autorki są świetne :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...