czwartek, 4 maja 2017

Blizna - Sharon Bolton

Ukryta wśród wzgórz i wrzosowisk spokojna wioska na południu Anglii. Idealne miejsce dla kogoś, kto sam chce się ukryć. Jak Clara Benning. Młoda weterynarz czuje się tu bezpieczna. Rzadko widuje ludzi. I ciekawskie spojrzenia na swoją okrutnie okaleczoną twarz. Nagle jej samotność zostaje brutalnie przerwana. U sąsiadów, w łóżeczku dziecka jest wąż... A Clara o wężach wie wszystko. Lecz to dopiero początek. Węże atakują w kolejnych domach. A potem umiera pierwszy człowiek. Ale Clara wie, że to nie wąż był zabójcą... W wiosce narasta strach. Ożywają budzące grozę pogłoski o pradawnym rytuale i tragicznym pożarze sprzed lat. Pytania Clary odbijają się od muru milczenia… Nawet gdy morderca uderza znowu. Clara musi przełamać swoje własne lęki, by razem z policjantem i ekscentrycznym ekspertem herpetologiem zaangażować się w śledztwo, które staje się coraz bardziej niebezpieczne i coraz bardziej osobiste.
I odsłania przerażającą historię nienawiści i zemsty...

okładka: miękka
Ilość stron:    432
Wydawnictwo:  Amber
Premiera:  30 maja 2017

Węże, żmije, zaskrońce.... Znajdziecie ich mnóstwo w najnowszej książce Sharon Bolton, a wszystko w klimatach małej, sympatycznej wioski w Anglii,gdzie te płazy terroryzują okoliczną ludność. Dzielnie stawia im czoło pani weterynarz Clara, jednak natyka się na mur milczenia i wrogości. Blizna to mrożąca krew w żyłach opowieść o ludzkiej nienawiści i dążeniu do zemsty. Mroczna, tajemnicza i bardzo realna. Węże są wszędzie... rozejrzyj się wokół....

Clara Benning jest weterynarzem i żyje na uboczu w małej miejscowości. Stroni od ludzi, ale kocha zwierzęta i to im poświęca swój czas i energię.  Clara ma blizny na twarzy, które wiążą się z traumą z dzieciństwa - jest to jeden z elementów, że nie ufa ludziom i życie bez nich wydaje się jej lepsze. 
Niestety, zostaje wciągnięta między ludzi na skutek wydarzeń♀, które następują w miejscowości. Clara jest weterynarzem, ale również lokalną specjalistką od węży. Kiedy wioskę nawiedza plaga węży, w tym bardzo groźnych egzotycznych tajpanów, ludzie zwracają się do niej o pomoc.
W spokojnej do tej pory wiosce,w domu zaczyna roić się od węży, mnożą się wypadki pokąsania, a dodatkowo można zobaczyć duchy... Co się dzieje? Clara próbuje to wyjaśnić z pomocą lokalnego policjanta orz znanego i kontrowersyjnego herpetologa. Ślady prowadzą ich w przeszłość, mroczną i pełną nienawiści. Ludzie nabierają wody w usta, a wioska jest jak nawiedzona.
Finał historii jest zaskakując i zupełnie nieprzewidywalny!

Jeśli lubicie mocne thriller o niebanalnej fabule to Blizna będzie idealna. Dawno nie czytałam powieści z wężami jako głównymi bohaterami, które zbierają cięgi za czyny ludzi. Książka jest świetnie napisana, egzotyczna i posiada specyficzny klimat, mroczny i przytłaczający. Dosłownie się ją pochłania z ciekawością i dreszczykiem strachu. Nie znoszę oślizłych płazów, więc ta historia dla mnie naprawdę okazała się mocna. Nie wyobrażam sobie znaleźć w łóżku węża, nawet niegroźnego....
"Blizna" - przeczytajcie! Na pewno Was zaskoczy !Książka BLIZNA jest objęta przez mój blog patronatem medialnym


4 komentarze:

  1. Uwielbiam książki tej autorki i ta już znalazła się w przechowalni w mojej księgarni internetowej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi tajemniczo i interesująco.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...