poniedziałek, 1 maja 2017

Najmroczniejszy sekret - Alex Marwood

Sean Jackson hucznie obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. Impreza kończy się jednak katastrofą i wielkim skandalem, gdy jedna z jego córek, Coco, w tajemniczych okolicznościach znika w środku nocy. Dwanaście lat później, po nagłej śmierci Seana, człowieka niezwykle zamożnego i wpływowego, na pogrzebie spotykają się Mila, córka z pierwszego małżeństwa, i Ruby, nastoletnia siostra bliźniaczka zaginionej przed laty Coco. Gdy docierają do domu, gdzie ich ojciec mieszkał ze swoją czwartą żoną, orientują się, że wszyscy obecni byli również gośćmi na pamiętnym tragicznym przyjęciu sprzed lat. Nagle są o krok od rozwiązania zagadki, która zaważyła na całym ich życiu. Mroczne sekrety z przeszłości wreszcie ujrzą światło dzienne. Jakie tajemnice kryją się za zamkniętymi drzwiami domu Jacksonów?

Okładka: miękka
Ilość stron:  416
Wydawnictwo:  Albatros 
Premiera:  10 maja 2017

Czytałam poprzednie książki Alex Marwood, Zabójca z sąsiedztwa i Dziewczyny, które zabiły Chloe, ale z czystym sumieniem stwierdzam, że Najmroczniejszy sekret jest z nich najlepszy. Powieść jest rewelacyjna, genialnie napisana i skonstruowana, choć początek wydaje się banalny...

Lokalny bogacz zajmujący się handlem nieruchomościami, Sean Jackson, wyprawia swoje 50 urodziny w jednej z odnowionych rezydencji. Do rezydencji przyjeżdżają jego przyjaciele, lokalni prominenci, aktualna żona Claire z bliźniaczkami, Coco i Ruby, którą Sean zdradza już z Lindą. Niespodziewanie pojawiają się również córki z poprzedniego małżeństwa, co nie bardzo jest na rękę ich ojcu i dochodzi do awantury, a dziewczęta wyjeżdżają.
Dzieci dostają na noc mocne tabletki uspokajające, aby nie sprawiały problemów i pomimo sprzeciwów Claire, zostają same w rezydencji na noc. Po nocy okazuje się, że mała Coco zniknęła bez śladu... Rozpoczęło się śledztwo i masowe poszukiwania. Wszyscy obwiniali Claire, jako złą matkę, ale Coco nigdy nie odnalazła się. Claire zabrała Ruby i zniknęła, wyprowadziła się do maleńkiej miejscowości i zupełnie zmieniła swe życie. Sean zmieniał żony na kolejne, a starsze córki nie utrzymywały z nim żadnych kontaktów.

Pewnego dnia Mila otrzymała telefon z wiadomością o śmierci ojca. Niechętnie zajęła się jego identyfikacją i pojechała na pogrzeb. Na prośbę Claire zabrała ze sobą Ruby i wrócił temat zaginięcia Coco.  Szokiem dla Mili było odnalezienie w rzeczach ojca bransoletki zaginionej Coco. Co się stało z maleńką dziewczynką tej feralnej nocy????

"Najmroczniejszy sekret" to wstrząsająca powieść o pewnych siebie bogaczach i ich tajemnicach, o zmowie milczenia i przeszłości, która po latach wychodzi na światło dzienne. Kilka żon, kilkoro dzieci, narkotyki, alkohol i pieniądze, ale wśród luksusu brak uczuć  miłości. Jest seks i dążenie do władzy i pieniędzy, są porzucone dzieci, którym ciężko się z tym pogodzić i tajemnica, która latami nie została wyjaśniona. Gdzie zniknęła Coco? Czy ktoś ją porwał, czy zabił? Brak śladów, brak świadków. 
Alex Marwood napisała naprawdę znakomity thriller, pełen niedopowiedzenia i napięcia. Powieść jest znakomicie napisana, a pomysł został wykorzystany w 110%. Polecam serdecznie!


Miałam przyjemność przeczytać ją przedpremierowo w wydaniu dedykowanym dla mnie 
- za co serdecznie dziękuję Wydawnictwu Albatros .


2 komentarze:

  1. Już niedługo zaczynam lekturę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ania, kolejna pozycja na mojej liście "przez Ciebie", a wiesz że mam egzamin 😉😊

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...