niedziela, 14 maja 2017

Nie wszystko zostało zapomniane - Wendy Walker

W miasteczku Fairview w stanie Connecticut wszystko wydaje się na pozór idealne. Pewnej nocy nastoletnia Jenny Kramer zostaje brutalnie zgwałcona i pobita na lokalnej imprezie. Kilka godzin później dostaje lek, który ma wymazać z pamięci wspomnienie tej koszmarnej nocy. Jednak w ciągu kolejnych miesięcy, w miarę jak goją się jej rany, pozbawiona pamięci o faktach dotyczących napaści Jenny, nie daje sobie rady z nagromadzeniem negatywnych emocji. Jej ojciec obsesyjnie chce znaleźć prześladowcę i pragnie sprawiedliwości. Natomiast matka udaje, że ten przerażający incydent nie naruszył jej misternie zbudowanego świata. Podczas gdy rodzice szukają pomocy dla córki, wychodzą na jaw ich skrywane od lat tajemnice.

Okładka: miękka
Ilość stron:  400
 Wydawnictwo: Czarna Owca 

"Nie wszystko zostało zapomniane" to wstrząsająca książka. To psychologiczne studium osoby zgwałconej i jej najbliższych. Bardzo prawdziwe, bardzo mocne i magnetyzujące. Ta książka przeraża, ale przy tym wciąga jak bagno.

W małym miasteczku Fairview, podczas ciepłej nocy, w czasie trwania imprezy młoda dziewczyna, Jenny Kramer, zostaje brutalnie zgwałcona w ogrodzie. Nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał, gwałt był brutalny i trwał ponad godzinę. Jenny w stanie bardzo ciężkim znaleziono i przewieziono do szpitala, gdzie zostali wezwani jej rodzice przebywający na uroczystej kolacji. Każda z osób reaguje zupełnie inaczej. Jenny stara się oddalić i wyprzeć z pamięci wydarzenie, w czym pomagają jej leki i... matka. Kobieta stara się "poukładać sprawę" i decyduje się na dość kontrowersyjną kurację, która ma sprawić, że Jenny nie będzie pamiętała wydarzeń tego wieczora. Ojciec jest w szoku, zrozpaczony i rządny zemsty na gwałcicielu. Sprawę prowadzi policja. Jak się okazuje sprawca był zabezpieczony w prezerwatywę, a jego ciało zostało pozbawione owłosienia - słowem przygotował się i świadomie popełnił przestępstwo. 
Jenny powoli dochodzi do siebie, nie pamięta nic z wydarzeń tego wieczoru, pozostała tylko blizna na plecach, którą zostawił sprawca i .... strach, który dziewczyna odczuwa, jednak nie umie dojść z czego on wynika. Wydarzenia zostały bowiem wymazane z jej pamięci. Doprowadza to do tragedii - Jenny podcina sobie żyły. Udaje się ją odratować i zostaje poddana kolejnej kuracji - która ma za zadanie przywrócić jej pamięć, Czy kuracja się powiedzie? Jakie będą jej skutki? Przeczytajcie!

"Nie wszystko zostało zapomniane" to niezwykła książka, która pokazuje jak tragedia zmienia ludzi, jak wychodzą na jaw z dawna skrywane tajemnice. Okazuje się, że każdy z tej poukładanej i eleganckiej rodziny ma swoje drugie oblicze i skrywane tajemnice, do których nigdy by się nie przyznali. Zimna i elegancka matka ma romans i przeszłość, której nikt by się nie spodziewał. Stara się chronić córkę, ale nie pyta jej o zdanie tylko podejmuje je za nią.- to nie jest dobra droga. Ojciec jest pełen żalu i nie potrafi patrzeć na córkę normalnie, widzi w niej ofiarę i pragnie zemsty. A sama Jenny stwarza pozory normalności, podczas gdy wewnątrz niej buzują emocje. Kolejne leczenie.. jakie skutki przyniesie? Zaskakujące...
Polecam Wam serdecznie tę specyficzną książkę, która na długo zostanie w waszej pamięci!


4 komentarze:

  1. To książka, która na pewno znajdzie się na mojej liście do przeczytania. I to koniecznie. Tematyka tejże książki niezwykle bardzo trudna, tym bardziej że codziennie dokonuje się ta zbrodnia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam ten gatunek,chcę ją przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nabieram coraz większej ochoty na tę książkę. Muszę rozejrzeć się za nią.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...