czwartek, 22 czerwca 2017

Droga nad rzeką - Jayne Ann Krentz

Droga nad rzeką kryje niebezpieczne tajemnice. Czy spotkasz na niej miłość? On chronił ją, kiedy mieli kilkanaście lat. Teraz ona już go nie potrzebuje. Do chwili, gdy przeszłość wdziera się w jej życie…Lucy była pewna, że więcej nie wróci do Summer River. Z tym kalifornijskim miasteczkiem wiąże się wspomnienie pewnej fatalnej nocy, gdy miała siedemnaście lat. Nie chce myśleć, jak by się dla niej skończyła, gdyby nie Mason... Teraz przyjeżdża sprzedać dom zmarłej tragicznie ciotki. Ma nadzieję załatwić sprawę szybko i wrócić do miasta, do pracy w agencji detektywistycznej, gdzie jako genealog tropi rodzinne więzi i odkrywa rodzinne sekrety. Lecz spotyka Masona, jeszcze bardziej przystojnego, niż zapamiętała. A w domu ciotki dokonuje przerażającego odkrycia… Mason, właściciel firmy ochroniarskiej, jest fachowcem w swojej dziedzinie. Lecz czy zdoła ochronić Lucy, gdy na jaw wyjdą mroczne tajemnice Summer River?

Okładka: miękka
Ilość stron:  320
Wydawnictwo:  AMBER

Znaleźć trupa w szafie w thrillerach i kryminałach - nie trudno. A co powiecie na trupa znalezionego w kominku i to po 13 latach?!  Zaciekawieni? To koniecznie musicie przeczytać Drogę nad rzeką Jayne Ann Krentz. To mistrzyni w łączeniu sensacji, grozy z powieścią obyczajową i w dodatku z wątkiem miłosnym. Ta kobieta naprawdę potrafi świetnie pisać!

Tym razem przenosi nas do maleńkiego miasteczka Summer River, do którego po 13 latach powraca Lucy. Zmarła właśnie jej ciotka, która pozostawiła jej w spadku dom i papiery wartościowe. Okazuje się, że nie są to do końca miłe prezenty. Dlaczego? Wiążą się bezpośrednio z przeszłością, która została na trzynaście lat wyciszona. 
Przed laty Lucy została zaproszona na młodzieżową imprezę, kiedy była na wakacjach u ciotki. Jeden z chłopców miał w stosunku do niej niecne plany, jednak z opresji uratował ją przyjaciel. Była na niego zła i nie rozumiała intencji, aż do teraz. Okazało się, ze chłopak, który organizował imprezę był gwałcicielem, nagrywał filmiki i  wysyłał je do sieci. Ominęło to na szczęście Lucy, a chłopak zniknął bez śladu. No i teraz odnalazł się podczas remontu domu w kominku ciotki....
Natomiast na papiery wartościowe ostrzy sobie zęby rodzina partnerki jej ciotki. Zapowiadają się niezłe przejścia po latach. Jak widać Summer River dla Lucy nigdy nie będzie spokojną mieściną - szykuje jej kolejne niespodzianki. Czy przyjemne? Przekonajcie się sami :)

Jayne Anne Krentz zawsze zaskakuje mnie oryginalnością i dlatego tak chętnie sięgam po jej powieści. Droga nad rzeką to doskonałe połączenie świetnej powieści obyczajowej i thrillera psychologicznego. Ten niezwykły miks emocjonalny sprawia, że powieść czyta się jednym tchem. Lucy po wielu latach wraca do Summer River, a przeszłość wydaje się podążać jej śladem i sprawia, że rzeczywistość znowu nabiera ciemnych barw. Kim naprawdę jest jej dawny przyjaciel i czy ponownie uda mu się ochronić Lucy? Oto jest pytanie, a odpowiedź znajdziecie w Drodze nad rzeką. Polecam serdecznie :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...