wtorek, 22 sierpnia 2017

Głęboko ukryte - Heather Gudenkauf

Mąż Sary Quinian, Jack, przez lata cierpiał z powodu śmierci swojej matki, która nadeszła w najgorszym możliwym momencie. Jack, wtedy nastolatek, znalazł jej ciało w piwnicy ich domku na wsi. Okoliczności tego traumatycznego wydarzenia pozostały dla niego tajemnicą. Sprawa wstrząsnęła małym miasteczkiem Penny Gate w stanie Iowa, gdzie Jack się wychował. Przez lata tam nie wracał, ale kiedy ukochana ciotka Julia ulega wypadkowi i pozostaje hospitalizowana w stanie śpiączki. Jack i Sarah są zmuszeni do zmierzenia się z przeszłością, której od tylu lat unikali. Fakty na temat wypadku Julii zaczynają wychodzić na jaw, a dawno zabliźnione rany odzywają się na raz jeszcze. Sarah zdaje sobie sprawę, że rodzina Quinianów jest zupełnie inna, niż można podejrzewać. W natłoku pytań pozostawionych bez odpowiedzi Sarah zanurza się w przeszłości Jacka. Im głębiej dotrze, tym trudniej będzie jej się wydostać. Już wkrótce może stawić czoła prawdzie, na którą nie jest gotowa.

Okładka: miękka
Ilość stron:   400
Wydawnictwo: Filia

Urlop rządzi się swoimi prawami :) Nie było mnie jakiś czas na blogu z powodu wyjazdu - czytałam, ale nie pisałam. Za to zwiedziłam kawałek Polski - byłam na Podlasiu, w cudownym Kazimiery, na Mazurach i w Trójmieście. Intensywnie, ale przepięknie :) Teraz będę powoli nadrabiać blogowe zaległości. 

"Głęboko ukryte" pożyczyłam podczas wyjazdu od przyjaciółki (AgnesArt - dziękuję :) i łapałam chwile podczas wyjazdu na jej lekturę. Książka mocno wciąga, to doskonale napisany thriller, który pochłonęłam w 2 wieczory. Trzyma w napięciu, a finał jest zupełnie nieprzewidywalny.

Sara Quinian jest żoną Jacka, mają dwie córki i są szczęśliwym małżeństwem, jednak kobieta niewiele wie o przeszłości swego męża i nigdy nie była w jego rodzinnych stronach. Teraz nadarza się okazja, aby to zmienić. Ciotka Jacka, Julia, leży w szpitalu po upadku ze schodów w ciężkim stanie. Sarah towarzyszy Jackowi podczas wyjazdu w rodzinne strony Poznaje tam jego rodzinę oraz znajomych i okazuje się, że zupełnie nie zna swego męża. Okazuje się, że rodzice wcale nie zginęli w wypadku samochodowym, tylko matka została zamordowana...  Jack był głównym podejrzanym. Nigdy nie odnaleziono jego ojca i jego uznano za sprawcę tragedii. Sarah jest zszokowana, mąż niewiele chce wyjaśnić, od rodziny otrzymuje szczątkowe informacje. W wyjaśnieniu tajemnicy przeszłości męża pomaga jej asystentka szeryfa. Jakby tego było mało, okazuje się, że Julia umiera -  to zupełnie nie w naturalny sposób. Szeryf prowadzi śledztwo i odkrywa kolejne szczątki na terenie farmy. Kto jest zabójcą?  Sarah jako dziennikarka prowadzi własne śledztwo, które omal nie doprowadza jej do śmierci. 

Głęboko ukryte to doskonale napisany thriller psychologiczny, zawikłany i zupełnie nieoczywisty. Autorka zwodzi czytelnika i miesza mu w głowie, wątki nakładają się, a finał okazuje się zaskakujący i zupełnie nieprzewidywalny. Atmosfera niedopowiedzenia i tajemnicy unosi się nad książką. Nie sposób jej odłożyć, trzyma czytelnika w swych ramionach niczym magnes.
Przeczytałam z dużą przyjemnością i serdecznie polecam !

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...