niedziela, 3 września 2017

Gra Anioła - Carlos Ruiz Zafón

W mrocznej, niebezpiecznej i niespokojnej Barcelonie lat dwudziestych, młody pisarz, żyjący obsesyjną i niemożliwą miłością, otrzymuje od tajemniczego wydawcy ofertę napisania książki, jakiej jeszcze nie było, w zamian za fortunę i, być może, coś więcej. Z niezwykłą precyzją powieściopisarską i w charakterystycznym dlań, oszałamiającym stylu, autor "Cienia wiatru" ponownie przenosi nas do Barcelony Cmentarza Zapomnianych Książek, by obdarować niezwykłą intrygą, romansem i tragedią poprzez labirynt tajemnic, gdzie czar książek, namiętności i przyjaźni splatają się w mistrzowskiej opowieści.

Okładka: miękka
Ilość stron:   608
Wydawnictwo:  MUZA SA
Cykl: Cmentarz Zapomnianych Książek

Zafon pisze w tak klimatyczny i specyficzny sposób, że nie sposób oderwać się od jego książek. Mam wszystkie na swojej półce i często do nich wracam. Gra Anioła jest magiczna. To mój ulubiony tom cyklu Cmentarz Zapomnianych Książek. Wiecie, że każdy tom można czytać odrębnie i stanowi osobną opowieść? Nie przejmujcie się, jeśli chcecie zacząć swoją przygodę z Zafonem od Gry :)

To, co stworzył Autor to kultowy cykl, który stanowi lekturę obowiązkową dla wszystkich wielbicieli książek. Opowieści o książkach w książkach. Napisane w taki sposób, że czuć klimat i zapach książek. To niesamowite uczucie. A w Grze Anioła macie dodatkowo trudną pracę pisarza ukazaną poprzez postać Davida Martina. Oczywiście spotkacie tutaj naszych przyjaciół z Ciebie wiatru, czyli księgarzy Sempere, ojca i syna. Poznacie barwną Isabelle i perypetie Davida Martina. 

Martin jest pisarzem, który zarabia na życie pisząc artykuły do gazety lub książki na zlecenie. Kocha pisać, ale w ostatnim czasie jest bardziej wykonawcą niż twórcą. Spotyka na swej drodze człowieka, który wiele mu obiecuję i chce odmienić życie młodego pisarza. Corelli, ze znaczkiem anioła w klapie, jest specyficzną i bardzo mroczną postacią, która mocno namiesza w życiu Davida. Zlecę mu bowiem napisanie nowej biblii, swoistej religii, które ma porwać ludzi. Życie Davida zmienia się. Ale czy jest to zmiana na dobre?... przeczytajcie !

Gra Anioła to opowieść, które przykuwa do fotela. Czytałam ją wielokrotnie, a zawsze znajduję w niej coś nowego, zawsze mnie zachwyca. Uwielbiam styl pisania Zafona i klimat, jaki mają jego książki - to czysta magia. 

Bardzo jestem ciekawa, czym uraczy nas w swojej najnowszej powieści Labirynt duchów - już nie mogę się doczekać !
4 komentarze:

  1. To prawda, że można te książki czytać po kilka razy i za każdym razem można dostrzec nowe elementy:) I to prawda, że ten świat jest magiczny i aż pachnie książkami. I nie pozostaje nic innego jak zaczytać się i marzyć, i marzyć:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam i ten klimat mnie po prostu urzekł. Tak jak ty nie mogę doczekać się najnowszej powieści :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Rzeczywiście to wyjątkowa seria książek. Mi "Gra anioła" najmniej przypadła z całego dotychczasowego cyklu, ale to wcale nie oznacza, że mi się nie podobała. Podobała mi się i to bardzo, i książki te należą do tych, co można czytać wiele razy i zawsze odkryje się coś nowego:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...