wtorek, 19 września 2017

Inni tom 3 i 4 - Anne Bishop

Srebrzyste wizje
Inni uwolnili więzione przez ludzi cassandra sangue, nie zdając sobie sprawy z tego, jak poważne konsekwencje będzie to miało dla wieszczek. Tym delikatnym istotom grozi teraz podwójne niebezpieczeństwo – ze strony ludzi, którzy dla swoich niecnych celów chcą kontrolować ich przepowiednie, ale też ze strony ich samych. W tej sytuacji Simon Wilcza Straż, zmiennokształtny przywódca Innych, zmuszony jest prosić o pomoc Meg Corbyn, wystawiając ją na wielkie ryzyko.
Meg nadal walczy z uzależnieniem od euforii, która pojawia się przy wygłaszaniu przepowiedni. Wie, że za każdym razem, gdy sięga po brzytwę, igra ze śmiercią, jednak jej wizje są dla Simona jedyną szansą na rozwiązanie konfliktu. Wrogowie Innych za Atlantikiem rosną w siłę, a działania fanatycznego ruchu w Thaisii zaczynają zagrażać Dziedzińcowi.


Naznaczona
Przez wieki Inni i ludzie żyli obok siebie, ale stosunki między nimi były napięte. Gdy jednak ludzkość przekroczyła pewne granice, Inni muszą zadecydować, ile człowieczeństwa są w stanie tolerować – zarówno w swej społeczności, jak i w sobie samych… Ponieważ Inni zawarli sojusz z cassandra sangue, delikatnymi acz potężnymi wieszczkami krwi, które były wykorzystywane przez własny gatunek, relacje między ludźmi a Innymi ulegają zmianie. Niektórzy z nich, tak jak Simon Wilcza Straż, wilczy strażnik i przywódca Dziedzińca w Lakeside, i wieszczka krwi Meg Corbyn, uważają nowe przymierze za korzystne – nie tylko pod względem osobistym, ale i praktycznym. Ale nie wszyscy są przekonani do takiego rozwiązania. Grupa ludzi o zradykalizowanych poglądach planuje przejęcie kontroli nad krainą i organizuje serię brutalnych ataków na Innych. Nie wie tylko, że ziem Innych strzegą o wiele starsze i bardziej niebezpieczne siły niż wampiry i zmiennokształtni. Owe moce są w stanie uczynić wszystko, by chronić to, co do nich należy…

Cykl: INNI tom 3 i 4
Wydawnictwo: INITIUM

Mam ostatnio bardzo mało czasu. Czytam w każdej wolnej chwili, ale gorzej jest z pisaniem.... Dlatego też trzeci i czwarty tom Innych, które ostatnio przeczytałam przedstawiam wspólnie, krótko i zwięźle , ale z zachwytem.

Anne Bishop jest pisarką, którą pokochałam miłością bezgraniczną podczas lektury cyklu Czarne Kamienie. Uwielbiam go i często wracam do niego.
Inni to coś zupełnie innego, ale też jest fantastyczny. Autorka stworzyła niepowtarzalny, mroczny świat, który pochłania czytelnika bez reszty. Bohaterowie zapadają w pamięć i zyskują sympatię czytelników. Rozwijają się i zmieniają , a my jesteśmy tego bezpośrednimi świadkami. Inni mnie fascynują i zawsze trudno mi się z nimi rozstawać - dlatego ogromnie się cieszę, że już wkrótce zostanie wydany 5 tom. Już tupię nóżkami i czekam :)

Cassandra Sangue to określenie wieszczek krwi, którą poznaliśmy w Pisane szkarłatem, a jedną z nich jest Meg Corbyn. Ta młoda kobieta doświadcza wizji poprzez wykonywanie cięć na swojej skórze i tak przepowiada przyszłość. Jest ona własnością Kontrolera i jego źródłem dochodu. Buntuje się i ucieka. Jej dalsze losy śledzimy w kolejnych tomach. 

Meg nadal walczy z euforią wywoływaną podczas cięcia i głoszenia przepowiedni. Jednak przed nią pojawia się trudne wyzwanie, które naraża ją na niebezpieczeństwo. Przywódca Innych, Simon Wilcza Straż prosi ją o pomoc. Brzytwa wykorzystywana do naciec podczas wizji jest dla Meg śmiercionośną bronią obosieczną, jednak tylko jej przepowiednia może zapewnić bezpieczeństwo Innym. 

Wrogowie Innych nie śpią, rosną w siłę i stanowią ich bezpośrednie zagrożenie, szczególnie niebezpieczni są fanatycy Thaisii. Dziedziniec jest zagrożony.

Sytuacja zagęszcza się, wieszczki krwi mają wizję bez nacinania skóry, żywioły zaczynają szaleć. Nic nie jest normalne.... Kto przetrwa walki i podchody? Jak potoczą się dalsze losy Meg i Innych? Przeczytajcie Innych - piąty tom już niebawem :)

Uwielbiam wyobraźnię Anne Bishop, która wydaje się nie mieć granic. Świat, który stworzyła jest magiczny, a przy tym mroczny i tajemniczy. 

Inni to cykl, który sprawia, że otaczający świat przestaje istnieć, a sprawy wokół przestają być ważne - liczą się tylko INNI!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...