wtorek, 3 października 2017

Obsesja - Katarzyna Berenika Miszczuk

Ponure korytarze szpitalnego oddziału psychiatrii i niepokojące listy od tajemniczego wielbiciela. Wygląda na to, że doktor Joanna Skoczek znalazła się w niebezpieczeństwie. Kilka miesięcy po rozwodzie Joanna Skoczek przeprowadza się do Warszawy, kupuje kawalerkę na Pradze i mieszka jedynie w towarzystwie swojego kota. Przeprowadzka to dla niej nowy start i szansa na ponowne ułożenie sobie życia. Rezydentura na oddziale psychiatrii upływa Asi pod znakiem trudnych konsultacji i długich nocnych dyżurów. Po zmroku szpitalne korytarze przyprawiają o gęsią skórkę, a na dodatek jedna z pacjentek została ostatnio zamordowana. Wiadomość niepokojąca, tym bardziej że od pewnego czasu Asia znajduje w swojej szafce listy od anonimowego wielbiciela. Młoda i piękna pani doktor budzi zainteresowanie wielu mężczyzn, począwszy od zabójczo przystojnego chirurga Tomka, do którego wzdycha połowa szpitala. Jednak tym razem wszystko wskazuje na to, że bohaterka może być w niebezpieczeństwie. Obsesja to początek nowej serii powieści obyczajowych z wątkiem kryminalnym autorki cyklu Kwiat paproci.

Okładka: miękka
Ilość stron:   398
Wydawnictwo:  WAB Grupa Foksal

Katarzyna Berenika Miszczuk jest bardzo wszechstronną pisarką, a jej powieści są bardzo różne tematycznie, ale zawsze oryginalne. Mnie porwała i zauroczyła cyklem Kwiat Paproci, który uwielbiam za rewelacyjne połączenie polskości teraźniejszej z tą pradawną, pełną guseł i czarów.

Do Obsesji podeszłam z lekkim dystansem, a ona okazała się znakomitym thrillerem medyczny, dla którego zarwałam noc, aby go skończyć. Jest świetnie napisana, pełna niedopowiedzenia, a klimat ponurych i ciemnych szpitalnych korytarzy tworzy niezwykły klimat tej książki. 
Nie cierpię szpitali, a ten szpital, o którym pisze Katarzyna Berenika Miszczuk i jego ciemne, śmierdzące i ponure piwnice wręcz mnie przeraziły. Do tego przyprawiający o dreszcz wątek kryminalny, gdzie seryjny zabójca uśmierca kobiety o czarnych, kręconych włosach i wyłupuje im oko - przerażające - dobrze, że jestem blondynką :) :) :) Przeczytałam Obsesję na jednym wdechu bez odkładania, nie mogłam - musiałam wiedzieć jak się skończy!

Główną bohaterką powieści jest psychiatra, Joanna Skoczek, lekarka, która po rozwodzie wróciła do Warszawy i od dwóch miesięcy pracuje w Szpitalu Wschodnim. Mieszka w kawalerce na Pradze, z kotem Kołtunem i nie ma najmniejszych chęci na kolejny związek. Do pracy też jakoś ostatnio ją nie ciągnie, tym bardziej, że szatnia w piwnicy przyprawia ją o dreszcz. Ostatnio ciągle trafia na tego samego salowego, Łukasza, chłopak jakby celowo pojawiał się na jej drodze. Asia nie jest tym zachwycona...Na kolegów nie może narzekać, Ula i Karol są niezwykle przyjaźnie nastawieni i pomocni. Pracy zawsze jest sporo, a dodatkowo na jednej z konsultacji na chirurgii trafia na dawnego kolegę Tomasza, szpitalnego Do Juana, który postanawia odnowić dawną znajomość. Asia wyznacza granice, jednak jego to nie wzrusza. Dochodzi do zaginięcia pacjentki, potem do śmierci jednej ze stażystek, a w sprawę mocno zamieszany wydaje się być Tomasz, Łukasz i  sama Asia. Nasza bohaterka idealnie wpisuje się w ofiary seryjnego mordercy, co daje do myślenia policjantowi prowadzącemu sprawę i jego przyjacielowi, medykowi sądowemu, któremu Asia wpada w oko.
Kim okaże się tajemniczy i zupełnie bezkarny zabójca, który nie pozostawia żadnych śladów? Czy i Asia padnie jego łupem? Przekonajcie się sami!

Obsesja to świetnie napisany thriller medyczny, który przeraża i intryguje. Jest znakomicie skonstruowany i posiada swój niepowtarzalny, ponury klimat. 
Lubicie Miszczuk? Poznajcie jej zupełnie inną twarz! Ja to kupuję :)


6 komentarzy:

 1. O Miszczuk słyszałam wiele dobrego :) zwrócę uwagę na tę powieść. Pozdrawiam!
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się ta powieść podobała :)oby więcej takich

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jeszcze nie czytałam żadnej książki tej autorki, ale chętnie to zmienię! :D


  Bookeater Reality

  OdpowiedzUsuń
 4. Może zmierze się z tą książką, bo słyszałam dobre o niej opinie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdarzyło się w tekście kilka literówek. ;) Na szczęście nie są duże, więc tekst był zrozumiały.

  Fabuła brzmi bardzo ciekawie i intrygująco, z pewnością sięgnę po tę lekturę. O autorce sporo słyszałem, chyba zacznę swoją przygodę z jej twórczością od "Obsesji". :D

  Pozdrawiam
  Nikodem z Zaczytanych Jeży

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...