piątek, 17 listopada 2017

Grzech - Max Czarnyj

W Lublinie dochodzi do serii zaginięć. Ktoś porywa kobiety, a ich rodziny otrzymują tajemnicze listy. Do sprawy zostaje przydzielony wybuchowy komisarz Eryk Deryło. Gdy znalezione zostają pierwsze zwłoki, na miasto pada strach, a presja wywierana na lubelską policję rośnie.Tropy mnożą się i plączą. Krąg podejrzanych się poszerza.Strach przeradza się w panikę. Ciało kobiety zostało okrutnie zbezczeszczone, z rozmysłem upozowane i porzucone na jednym z lubelskich cmentarzy. Morderca przez cały czas znajduje się o krok przed ścigającą go policją. Do sprawy włącza się Miłosz Tracz, profiler mający za zadanie przygotować portret psychologiczny sprawcCzy okoliczności, w jakich porzucane są ciała, mają znaczenie? A może wyraźne, bluźniercze nawiązania do symboliki religijnej stanowią jedynie próbę zmylenia pościgu?Jedno jest pewne, zapłatą za grzech jest śmierć.

Format: e-book
Ilość stron: 386 
Wydawnictwo: FILIA

Grzech to książka, ktora mrozi krew w żyłach. Potwierdza się po raz kolejny moja opinia, że mamy znakomitych, polskich pisarzy thrillerów. Max Czarnyj swoim Grzechem pobił na głowę wielu skandynawskich pisarzy, uznawanych za mistrzów tego gatunku.

Atmosfera grozy emanuje w tej powieści już od pierwszej strony. W ciemnym lochu zostaje uwięziona młoda kobieta, która została porwana. Jak się później okazuje, nie ona jedna. Porwanie zgłasza mąż, lubelski pisarz, Robert Wolski. Po kłótni , kobieta poszła pobiegać i nie wróciła. Tymczasem policja znajduje brutalnie zamordowaną młodą kobietę, a sprawa zostaje przydzielona komisarzowi Deryło. Sprawa zaginięcia i znalezionych zwłok wydają się być powiązane. Giną kolejne kobiety, a policja wchodzi w posiadanie listu od sprawcy podpisanego czterema iksami. Do pomocy policji przystępuje profiler i wskazuje na powiązanie z kościołem i jego znakami. Policja stoi w miejscu, a wśród młodych kobiet panuje strach. Kto brutalnie pastwi się nad kobietami i dlaczego? Przekonajcie się sami! Czeka Was mnóstwo emocji!

Grzech jest przerażający, mroczny i krwawy. Jest drastyczny od pierwszych stron, a przy tym niesamowicie realny. Nie mogłam oderwać się od tej książki.
Grzech jest naprawdę mocną powieścią i z pewnością zadowoli wielbicieli thrillerów. Jest znakomicie napisany i zupełnie nieprzewidywalny. Przeraża, zwodzi i zaskakuje. To makabryczne uczta, ktora przykuła mnie do fotela i odcięła od świata wokół. Mega!!! I to nie koniec, bo piszą się kolejne części :) :)
Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl

4 komentarze:

 1. Wszyscy się zachwycają, chyba muszę sobie sprawić. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Im więcej thrillerów/kryminałów czytam, to dochodzę do wniosku , że zbrodnie z religią w tle to bardzo podatny i płodny temat :D Ale to dobrze. Jeśli jest umiejętnie to spisane, w taki sposób że boisz się przechodzić koło kościołów to jest moc! Chcę w najbliższym czasie sięgnąć po tą książkę.

  Pozdrawiam
  Paulina:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za takimi książkami, ale w tej jest cos takiego, że wiem, iż MUSZĘ przeczytać!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...