czwartek, 4 stycznia 2018

Fashion Victim - Corrine Jackson

Fashion Victim to świetny kryminał autorstwa Corrie Jackson, którego akcja rozgrywa się w świecie…i światku mody. W tej książce znajdziemy wszystko, czego wymaga ten gatunek: przemyślaną i ciekawą fabułę, wyraziste postaci oraz atmosferę tajemnicy i zbliżającego się niebezpieczeństwa. Zagadka zbrodni jest równie ciekawa jak to, do kogo ze świata popkultury nawiązuje autorka, która wplotła w kryminalną historię znajomo wyglądające wątki.

Okładka: miękka
Ilość stron:    384
Wydawnictwo:  W.A.B
Premiera:   17 stycznia 2018

Kiedy przyszła książka owinięta żółtą taśmą policyjną, ciarki przeszły mi po plecach i ciekawość mnie zjadała. Cóż to za pozycja??? I jeszcze dopisek - zbrodnia w świecie mody. Oryginalne! Zobaczymy cóż zawiera.

Przeczytałam przedpremierowo i mam mieszane uczucia. Ta książka jest bardzo specyficzna, dobrze napisana i intrygująca, ale oczekiwałam więcej... Cóż to moje zdania, a każdy z was musi wyrobić sobie własne. Na pewno warto ją przeczytać, jest niebanalna i zaskakująca.

Dziennikarka Sophie Kent, która pracuje w The London Herald, ma swoje problemy, które nie pomagają jej pracy. Aktualnie zajmuje się sprawą zabitego nastolatka, który został znaleziony między blokami. Próbuje uzyskać informacje od mieszkańców bloku i tam na korytarzu spotyka młodą dziewczynę z siniakami na rękach i twarzy. Dziewczyna jest modelką, ale początkowo nie chce rozmawiać z dziennikarką. Jest wyraźnie przestraszona... Sophie zostawia jej swoje namiary i liczy na kontakt. Natalia odzywa się i zaczyna się ich współpraca. Trudna, ale dla Sophie ważna. 
Modelka została zgwałcona, ale boi się wyjawić kto to zrobił. Po kilku dniach zostaje znaleziona brutalnie zamordowana w pokoju hotelowym. Sophie współpracuje z policją i stara się odkryć winnego. Okazuje się, że to nie jedyna ofiara... Ginie kolejna modelka a policja nie ma śladów. Spryt dziennikarki odsłania kulisy cudownego świata modelek.

Fashion Victim pokazuje drugą stronę pracy modelki. Odsłania brudną i brutalną rzeczywistość, którą przykrywa piękno i blichtr. Praca modelki to nie jest droga usłana różami, ale ciężka praca i walka o swoje. Nie można się poddać i ulec, a często droga prowadzi przez łóżko, często związana jest z szantażem. My widzimy piękne buzie, a często kryje się za nimi czyjaś tragedia. 
Pamiętajmy, że modelki to nie zawsze puste lalki, ale ofiary....
Corrine Jackson pokazuje bardzo realny i przerażający świat modelek. Bardzo prawdziwy... oceńcie sami!


2 komentarze:

  1. Jestem ciekawa, jakie wrażenie wywrze na mnie ta powieść. Chcę przeczytać ją jeszcze przed premierą - oby się udało.

    OdpowiedzUsuń
  2. To może być bardzo interesujące spojrzenie na ten świat...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...