poniedziałek, 29 stycznia 2018

Kłopoty mnie kochają - Joanna Szarańska

Zojka jest początkującą dziennikarką i marzy o tym, żeby wreszcie zainteresowała się nią redakcja jakiejś popularnej gazety. Ale nie jako podejrzaną o zabójstwo! Pędząc na pociąg, tylko na chwilę spuszcza z oka torebkę, a potem znajduje w niej osobliwy dowód zbrodni wciśnięty do ciasta z kremem. Zojka ląduje na pierwszym miejscu listy podejrzanych i musi czym prędzej wyplątać się z tej afery. Niestety, wyjątkowo irytujący redaktor lokalnej gazety już zwęszył sensację… Jakby tego było mało, Zojka musi jeszcze zażegnać konflikt z przystojnym, choć gburowatym sołtysem i przekonać kuzynkę, że wcale nie zamierzała podrywać jej narzeczonego.

Okładka: miękka
Premiera: 31 stycznia 2018
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Książki Joanny Szarańskiej nieodmiennie wprawiają mnie w dobry humor i sprawiają, że podczas ich lektury zdarzają mi się głośne wybuchy śmiechu. Tym razem było nie inaczej :) 

Kłopoty mnie kochają to znakomita komedia kryminalna, którą czyta się z przyjemnością i uśmiechem na twarzy. Zojka przyciąga kłopoty jak magnes opiłki żelaza. Jest młodą kobietą, która wyjechała z małej miejscowości do Krakowa i próbuje znaleźć pracę jako dziennikarka. Z kiepskim skutkiem... Kiedy otrzymuje telefon z domu, że ma wracać, bo babcia zwariowała - początkowo się ociąga, ale korzysta z okazji by wrócić. Zatrzymuje się u babci i  daje się wciągnąć w rodzinną kabałę, która ma kryminalne skutki. Babcia wyprawia wnuczkę z wałówką do Wadowic. Autobus nie jedzie, więc zabiera się z miejscowym sołtysem, co stanowi pierwszy krok do jej osobistego piekła :) Pod wskazanym adresem nie zastaje adresata, więc wraca z wałówką do babci. Po drodze odwiedza cukiernię, gubi torebkę... i odnajduje, a w pociągu okazuje się, że  w torebce ma... odciętą ludzką dłoń. Staje się to podstawą do powiadomienia policji i wszczęcia sprawy. Oczywiście, Zojka staje się też podejrzaną. Babcia jest podekscytowana, że coś się dzieje, a jej wnuczka stara się jakoś wyjaśnić sprawę. Oprócz policji, w wyjaśnienie sprawy zostaje zaangażowany miejscowy dziennikarz, a dzięki niemu Zojka znajduje pracę w redakcji lokalnego pisma. I chyba to jej kolejny gwóźdź do trumny :) :) :) Gdzie się nie pojawi nasza bohaterka - pojawiają się kłopoty! 

Jeśli chcecie poznać finał tej historii - przeczytajcie Kłopoty mnie kochają. Czeka Was doskonała zabawa i ciekawy watek kryminalny - tylko Szarańska potrafi pisać kryminały na wesoło :)
4 komentarze:

 1. Kryminał na wesoło biorę w ciemno :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię humor autorki i z chęcią poznam też jej nową książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi świetnie! :) bardzo pozytywnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam za sobą jedą powieść Szarańskiej, która bardzo mi się podobała, także mam ochotę na więcej. :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...