czwartek, 25 stycznia 2018

Milczące dziecko - Sarah A. Denzil

Latem 2006 roku Emma Price bezsilnie patrzyła, jak z rzeki wyłowiono czerwoną kurtkę jej sześcioletniego syna, Aidena. Ciała nie odnaleziono. Dopiero dziesięć lat później Emma odkryła, że na powrót może cieszyć się życiem. Wyszła za mąż, oczekuje drugiego dziecka i poczuła, że znowu ma kontrolę nad swoim życiem. I wtedy wraca do niej Aiden. Chłopak nie jest w stanie mówić, ale jego ciało opowiada historię zaginięcia. Liczne rany i złamania rzucają nieco światła na koszmar, przez który przeszedł. Okazuje się również, że Aiden wcale nie wpadł do wody. Aiden został porwany. Emma usiłuje porozumieć się z nastolatkiem i odkryć tożsamość sprawcy bestialskich czynów. Ale kto w ich małej wiosce mógł dopuścić się tak straszliwej zbrodni? Tylko jej syn zna całą prawdę. Jednak jak opowiedzieć o niewyobrażalnym?

Okładka: miękka
Ilość stron:  400
Wydawnictwo: Filia

Przeczytałam, a ciarki nadal chodzą mi po plecach. Myślę, że każda matka, która przeczyta tę książkę będzie wstrząśnięta i przerażona. Wyobraźcie sobie, ze tracicie swoje dziecko - ginie bez śladu. Po latach żałoby zostaje uznane za zmarłe, zaczynacie żyć na nowo i.... dziecko się odnajduje. Ale jest zupełnie inne....Szok! Włos się jeży na głowie!

Taką sytuację przeżyła Emma Price. Urodziła swego synka, Aidena, jako nastolatka, ale kochała go nad życie. Pewnego dnia doszło do tragedii, podczas ulewy rzeka wystąpiła z brzegów, a mały Aiden zniknął bez śladu. Wyszedł z przedszkola i zaginął, z rzeki wyłowiono jego kurteczkę, ale ciała nigdy nie odnaleziono. Emma była w rozpaczy, straciła swoje dziecko, a w ciągu kilku lat straciła też w wypadku rodziców. Z głębi rozpaczy wyciągnął ją Jake, który z czasem został jej mężem. Aktualnie ich życie wkracza na nowe tory - oczekują swojej córeczki, Emma jest w ciąży.
I nagle jeden telefon wywraca ich życie do góry nogami - po 10 latach Aiden odnalazł się i przebywa w szpitalu. Jest niedożywiony, mały jak na swoje 16 lat i nic nie mówi. Emma jest w szoku, ale również jest szczęśliwa, że odnalazło się jej dziecko. Chłopiec nie mówi, nie lubi dotyku, ma uszkodzoną kostkę w stopie. Jest dziwny, ale Emma wie, że to jej syn. Jake nie jest zachwycony kolejnym członkiem rodziny w jego perfekcyjnym domu. Ich życie zmienia się nieodwracalnie, pojawia się prasa, ludzie plotkują, a Aiden milczy. 
Policja ponownie otwiera śledztwo i szuka porywacza, choć odnaleziony w niczym tu nie pomaga. Wokół Emmy wiele się dzieje. Okazuje się, że nie zna ludzi, z którymi przebywa.... Najbliższa osoba okazuje się jej śmiertelnym wrogiem...

Milczące dziecko to fascynujący i porywający thriller, który sprawia, że skóra cierpnie, a włos się jeży. Jest przerażający, a przy tym niesamowicie realny.  Nie mogłam się oderwać od tej powieści - jest znakomicie skonstruowana i zaskakująca. Autorka znakomicie pokazuje zachowanie dziecka, które znajduje się w zupełnie niezrozumiałej i nieznanej sytuacji i dobrowolnie powraca do miejsca, gdzie spędziło wiele lat. Pokazuje też jak przewrotni bywają ludzie, których kochamy. Rozejrzyjcie się wokół, spokojny staruszek z sąsiedztwa może okazać się zabójcą, a szokująca nastolatka najlepszą przyjaciółką. Nikt nie wie, co kryje się w umysłach ludzi i jakie myśli się tam rodzą. Strzeżcie się!
2 komentarze:

  1. Cieszę się z tak pozytywnej recenzji, tym bardziej, że książka właśnie trafiła na moją półkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przerażają mnie takie historie, a jednocześnie przyciągają do siebie, także na pewno w końcu sięgnę po ten tytuł.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...