niedziela, 4 lutego 2018

Miłość w kolorze bieli - Magdalena Trubowicz

Dla kogo zabiją dzwony kościelne? Salon sukien ślubnych „Embarras” to miejsce jedyne w swoim rodzaju. To właśnie tutaj przeplatają się radości i smutki przyszłych panien młodych, co przyprawia o niejeden ból głowy jego właścicielki: Laurę, Elę i Kaję, które prowadzą rodzinny biznes. Do salonu przychodzi właścicielka biura matrymonialnego „Kupidyn w spódnicy”, Wanda, w towarzystwie Barbary – narzeczonej swojego byłego męża. Mają wspólnie wybrać suknię dla Barbary, która szykuje się do ślubu. Sprawa może wydawać się dziwna, ale tylko na pierwszy rzut oka, „Embarras” gości bowiem tylko osobliwych klientów. Oprócz nich, w pobliżu uroczych bohaterek kręcą się różni, szczerze zainteresowani nimi kawalerowie. Druga część humorystycznej serii obyczajowej, która nie szczędzi czytelnikowi uśmiechów i wzruszeń.

Okładka: miękka
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Miłość w kolorze bieli to obyczajowa powieść dla kobiet, napisana z dużą dawką humoru, która bawi i wprawia w doskonały nastrój. To ciepła i wzruszająca opowieść o trzech kobietach z rodziny Mazurów. Laura, babcia, jest nestorką rodu, jej córka, Ela i wnuczka Kaja, wspólnie prowadzą salon sukien ślubnych Embarras - miejsce legendarne dla panien młodych.

Laura, powoli wycofuje się z interesu - oficjalnie, bo nieoficjalnie trudno jej porzucić swój salon. Jej mąż Antoni zmarł kilka lat temu, a zza oceanu powrócił jego brat bliźniak, Anatol, który prowadził w życie Laury znowu miłość i radość, ale ukrywa to przed córką i wnuczką, które bardzo kochają wuja.  Ela jest barwnym ptakiem, która swą samotność ukrywa pod płaszczykiem śmiechu. Robi podchody do Mateyki, mężczyzny który zajmuje się organizacją ślubów i często bywa w ich salonie. On robi podchody do niej, ale jakoś się rozmijają. Dopiero jak do akcji wkracza Kaja sytuacja zaczyna się klarować :) A najmłodsza też ma swoje miłośne wzloty i upadki od lat jest w związku, jednak ostatnio dochodzi do wniosku, że kompletnie do siebie nie pasują. Postanawia zmienić swoje życie póki jeszcze może... Życie właścicielek salonu do nudnych nie należy, a każdy dzień jest inny dzięki klientkom, które odwiedzają ich salon. Co panna młoda, to inna historia, a Laura, Ela i Kaja spełniają ich marzenia i sprawiają, ze w dniu ślubu wyglądają jak gwiazdy.

Miłość w kolorze bieli to lekka i przyjemna książka, pełna ciepła i radości. Bawi, wzrusza i sprawia, że czas spędzony na jej lekturze nie jest czasem straocnym. Polecam!


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...